Wiadomości z Bytomia

16 sierpnia PKP PLK otwiera przejście podziemne pod dworcem kolejowym!

  • Dodano: 2023-08-16 08:45, aktualizacja: 2023-08-16 08:51

Jak informuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe SA od środy 16 sierpnia po odbiorach otwarte zostanie przejście podziemne tzw. tunel zachodni łączący pl. Michała Wolskiego z ul. Zabrzańską /Zamłynie/.

Otwarcie przejścia podziemne pod dworcem kolejowym

Otwarcie tunelu może nastąpić do godzin wieczornych, a tymczasowe przejście od strony dworca autobusowego do peronu 5, skąd odjeżdżają pociągi Kolei Śląskich do Gliwic do czasu zakończenia odbiorów będzie czynne. Po zakończeniu odbiorów i otwarciu tunelu dojście do peronu 5 będzie możliwe jak dotychczas od strony ul. Zabrzańskiej, zaś od strony pl. Wolskiego przejściem podziemnym w kierunku Zamłynia.

Przypomnijmy, że zmiany mają związek z trwającą przebudową linii kolejowej nr 131 tzw. Magistrali Węglowej, w ramach której trwa przebudowa peronów kolejowych, hali peronowej, wiaduktów, a także infrastruktury na linii kolejowej nr 131 na odcinku Chorzów Batory - Bytom - Nakło Śląskie.

Urząd Miejski w Bytomiu prosi pieszych o zachowanie ostrożności i poruszanie się wyznaczoną trasą podziemnego przejścia dla pieszych oraz stosowanie się do komunikatów wykonawcy inwestycji oraz PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Janusz

    Mam nadzieję że to przejście będzie monitorowane przez służby kolejowe jak i policyjne aby w krótkim czasie nie wyglądało tak jak przed remontem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również