Wiadomości z Bytomia

11 PKO Bytomski Półmaraton - sprawdź trasę oraz imprezy towarzyszące

  • Dodano: 2019-08-20 10:15

Niespełna miesiąc dzieli entuzjastów sportu od jednej z największych imprez biegowych na południu Polski - 11 PKO Bytomskiego Półmaratonu. Podczas wczorajsze (19 sierpnia) konferencji prasowej przybliżono szczegóły zaplanowanego na 14 września wydarzenia. 

Bytomski półmaraton to impreza, która znajduje się wśród 10 najlepszych imprez biegowych w Polsce. Tak duże przedsięwzięcie wymaga dużych nakładów finansowych, dlatego cieszymy się, że w tym roku wspiera nas PKO BP - sponsor tytularny - mówi Michał Napierała, organizator biegu.

Zapisy trwają, a na liście startowej już jest ponad 800 zawodników. Organizatorzy są jednak przekonani, że liczba uczestników przekroczy „magiczny” tysiąc. Przypomnijmy, że jak co roku spośród wszystkich startujących, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg, zostanie rozlosowana główna nagroda imprezy – samochód osobowy. 

O tym jak ważny dla miasta jest 11 PKO Bytomski Półmaraton, mówił wiceprezydent Adam Fras.

Sam uczestniczyłem w kilku edycjach biegu, który ma już swoją markę. Uważam, że jest to świetna promocja sportu, aktywnego spędzania wolnego czasu - mówił Adam Fras, deklarując aktywny udział władz miasta we wrześniowym półmaratonie

Warto dodać, że tak jak w ubiegłym roku ci którzy nie czują się na siłach, aby przebiec całą trasę, będą mogli wystartować na odcinku o połowę krótszym.

Na prośbę mieszkańców Bytomia oraz samych biegaczy wprowadziliśmy bieg na dystansie 5 km, który nie będzie klasyfikowany, ale pozwoli wziąć udziale imprezie także seniorom czy rodzinom z dziećmi. Oprócz tego tradycyjnie zapraszamy miłośników nornic walking - zachęca Michał Napierała

Tegoroczny półmaraton będzie miał także wymiar charytatywny, bowiem zawodnicy pobiegną dla Kingi i Mateusza - rodzeństwa z Bytomia, które boryka się z chorobą genetyczną. 

Już od kilku lat prowadzimy autorski program Biegajmy razem, której  z kolei towarzyszy akcja Biegnę dla...  I właśnie w ramach tej akcji  wysiłek biegaczy jest zamieniany na konkretną dotację finansową dla beneficjentow potrzebujących pomocy. Wystarczy 20 uczestników, by zorganizować bieg, jednak rokrocznie zapisuje się kilkuset chętnych. Liczymy, że tak będzie również w tym roku - mówi Tomasz Wilk, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz PKO BP

Nowością 11 PKO Bytomskiego Półmaratonu będzie utworzenie czterech grup dopingujących. Ta, która najgłośniej będzie zapalać zawodników do biegu, zostanie nagrodzona. Trasa biegu pozostała taka sama i rozpocznie się na terenie parkingu przy CH Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Cieszymy się, że po raz piąty możemy wspomóc organizacje 11 PKO Bytomskiego Półmaratonu - mówiła podczas wczorajszej konferencji Joanna Plata, dyrektor Centrum Handlowego Atrium Plejada

Szczegóły dotyczące trasy, zapisów, regulaminu biegu oraz imprez towarzyszących znajdują się na stronie 11 PKO Bytomskiego Połmaratonu.

11 PKO Bytomski Półmaraton - sprawdź trasę oraz imprezy towarzyszące

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.