Wiadomości z Bytomia

Zorganizuj swój garaż

  • Dodano: 2021-06-11 09:15

Lato jest idealnym okresem na przygotowanie garażu do zimy. Choć mało osób wybiega tak daleko w przyszłość, to warto zabezpieczyć się na np. konieczność posiadania dodatkowej pary opon. Zachowanie odpowiedniej ergonomii pracy w garażu jest rzeczą tylko na pozór skomplikowaną, obecnie na rynku dostępnych jest wiele organizerów, które pomagają zoptymalizować ilość zajmowanej przestrzeni. W tym artykule omówimy kilka sposobów organizacji garażu tak, aby móc odnaleźć w nim wszystko czego szukamy.

Jak wyposażyć garaż?

W dużej mierze zależy to od sposobu w jaki garaż jest wykorzystywany. Podstawowym zadaniem garażu jest zabezpieczenie auta przed czynnikami pogodowymi i potencjalną kradzieżą. Wiele osób lubi spędzać czas przy swoich autach, ale również korzysta z garażu do majsterkowania przy innych rzeczach. Mężczyźni lubią mieć swoje miejsce, w którym mogą zająć się jakąś formą pracy fizycznej. Garaże więc wykorzystywane są na wiele sposobów a do tego najczęściej ląduje w nich wszystko co nie zmieściło się w mieszkaniu. 

Dobre rozplanowanie przestrzeni jest kluczową kwestią i to niezależnie od metrażu. Zarówno mały jak i duży garaż może być zawalony rzeczami albo uporządkowany. Jednym z elementów pomagających w ogarnięciu wszystkich rzeczy są półki na opony, które mogą pomieścić 4 koła albo nawet 8. Wykorzystywane są również w profesjonalnych serwisach, kła potrafią zajmować naprawdę sporo przestrzeni, utrudniając poruszanie się.

Tak samo jak wyposażysz swoje mieszkanie, tak samo zadbaj o to aby i w garażu znalazły się półki/szafki czy stoły. Jednak nie wykorzystuj do tego celu domowych sprzętu, choć z pozoru może wydawać się to rozwiązaniem dobrym, to tego typu meble nie są odpowiednio dostosowane i często zajmują dużo przestrzeni. Do tego należy pamiętać, że garaż nie jest raczej miejscem, w którym przejmujemy się stanem mebli, a te projektowane do domu wykonane są najczęściej z drewna, które nie najlepiej będzie znosić przechowywanie narzędzi.

W garażu najlepiej sprawdzą się meble z przeznaczeniem magazynowym, czyli takie, które zabezpieczone są przed korozją i gwarantują łatwy dostęp. Najczęściej mówimy tutaj o stalowych regałach, które znoszą wysokie obciążenie i są stabilne. Do tego w przeciwieństwie do drewnianych mebli, jak się zachlapią to nic im nie będzie. Naturalnie charakteryzują się również lepszą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. 

Ciekawym aspektem dbania o przestrzeń są specjalne maty przybijane do ściany, które mogą służyć do trzymania narzędzi. Istnieją również maty magnetyczne i wiele innych gadżetów skutecznie wpływających na ergonomię miejsca. Wykorzystanie ścian odgrywa kluczową rolę w tym ile miejsca uda się nam zaoszczędzić.

Na początku artykułu wspomnieliśmy o organizerach. Tych jest masa na rynku więc zapewne poświęcisz trochę czasu na znalezienie odpowiedniego. Większośc osób posiada prostą skrzynkę narzędziową, w której znalezienie czegokolwiek jest nie lada wyzwaniem. Jeżeli wykorzystujemy garaż częściej niż tylko do wyjechania z niego autem i ponownego wstawienia to warto przemyśleć zakup takich organizerów, zwłaszcza, że ich ceny są naprawdę przystępne. Najlepiej sprawdzają się te przezroczyste, w których od razu widać co się w nich znajduje.
Artykuł jest głównie kierowany do osób, które lubią majsterkować, a w takich wypadkach bez stołu ewentualnie blatu się nie obejdzie. Jednak to nie może być pierwszy lepszy stół, powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne, mieć odpowiednią powierzchnię i zachowywać stabilność. Tutaj również zdecydowanie lepiej sprawdzą się stalowe stoły zamiast drewnianych. 

Wyposażenie garażu, może być trochę kosztowne, zwłaszcza gdy mamy duży garaż i wykorzystujemy go do różnych celów. Warto jednak podkreślić, że w przypadku mebli garażowych, prawdopodobnie nie będziesz musiał ich nigdy wymieniać. Naprawdę trzeba będzie się postarać, żeby doprowadzić do wymiany stalowe, odpowiednio zabezpieczone meble. Jest to więc inwestycja długofalowa, która w sposób wymierny poprawi komfort korzystania z garażu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.