Wiadomości z Bytomia

Wypożyczalnia samochodów Bytom

  • Dodano: 2021-04-23 09:45, aktualizacja: 2021-04-26 16:00

Miasto Bytom od wielu lat boryka się z trudnościami gospodarczymi, mimo to w Bytomiu działają wypożyczalnie samochodów i radzą sobie doskonale sięgając po lokalny popyt i nie tylko ten ograniczony do Bytomia czy najbliższej okolicy. Zaletą wynajmu samochodów w Bytomiu jest stosunkowo niedaleka odległość od serca aglomeracji śląskiej, jaka stanowią Katowice, jak i pośrednio Gliwice. Niższe koszty utrzymania działalności w Bytomiu to dodatkowy plus tego rozwiązania. Klientów korzystających z wypożyczalni w Bytomiu jest podobnie wielu co i w innych miejscowościach, głównie są to osoby wynajmujące samochody na czas naprawy swojego auta, okazjonalnie na wakacje, weekend, w podróż służbową, czy z powodu przeprowadzki itd.

Wynajem samochodu to dziś drobiazg. Nie jest trudno znaleźć samochód pod wynajem, wypożyczalnie aut maja ich setki o ile nie tysiące. Dostępne są zarówno samochody typowe, osobowe, rodzinne jak również wyszukane o podwyższonym standardzie wyposażenia, wykorzystywane do szczególnych prac, podróży itp. Z tymi ostatnimi może być kłopot, jednak prawie każda wypożyczalnia samochodów dysponuje szeroką ofertą floty pojazdów od aut osobowych przez dostawcze aż po ciężarowe, autobusy itd.

Bytom nie jest lokalizacją odosobnioną, również w Bytomiu funkcjonuje szereg wypożyczalni o bardzo rozległej ofercie usług. Co do zasady wypożyczalnia samochodów w Bytomiu zapewnia wynajem krótkoterminowy, na dzień, dwa, czy tydzień, jednak obok wynajmu krótkoterminowego funkcjonuje całkiem prężnie na terenie Bytomia wynajem długoterminowy dedykowany głównie firmom. Dużym udziałem w tym segmencie rynku jest samochód zastępczy z oc sprawcy. To oczywiście skrót myślowy, bowiem chodzi o sytuację, w której w wyniku wypadku lub kolizji poszkodowany ma prawo do skorzystania z usługi wynajmu samochodu na koszt ubezpieczyciela sprawcy szkody w pojeździe. Ubezpieczyciele obejmują dwie drogi wynajmu, jedni sami zajmują się organizacja samochodu dla poszkodowanego, inni delegują to zadanie poszkodowanemu. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady. Poszkodowani z Bytomia do wyboru mają wiele wypożyczalni z których mogą wynająć samochód. Co ważne aby ubezpieczyciel pokrył koszty wynajmu samochód musi być w tym samym standardzie co pojazd uszkodzony a wynajem mieścić się w akceptowanych przez ubezpieczyciela przedziałach kosztów. Istotny jest również termin wynajmu, który obejmuje okres naprawy szkody.

Prawie każda wypożyczalnia samochodów w Bytomiu współpracuje z wieloma ubezpieczycielami, dzięki czemu wynajem może odbywać się całkowicie bezgotówkowo w uproszczonej procedurze. To niezmiernie wygodne rozwiązanie z którego skorzystać mogą nie tylko mieszkańcy Bytomia i okolicy ale wszyscy zainteresowani. Brak zmartwień o koszt za samochód zastępczy sprawia że coraz więcej osób korzysta z samochodu zastępczego. Do tego dochodzi coraz szerszy katalog sytuacji w których poszkodowanemu należy się takie uprawnienie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.