Wiadomości z Bytomia

Wybór materacy do spania w Bytomiu - jaki będzie najlepszy?

  • Dodano: 2021-03-29 09:30

Decydując się na zakup materaca do spania, warto zastanowić się przede wszystkim nad jego rodzajem. W ofercie producentów dostępne są materace piankowe, kieszeniowe sprężynowe, a także hybrydowe. Jaki materac będzie najlepszy? Na co się zdecydować? Przedstawiamy kilka porad i proponowany model materaca.

Materac piankowy, czy sprężynowy?

Obecnie w sklepach dostępne są zarówno materace sprężynowe, jak i piankowe. Oba te modele mają swoje wady i zalety, a najlepiej kierować się własnymi potrzebami. Materace sprężynowe to obecnie modele kieszeniowe i multipocket, które są bardzo wygodne i zapewniają doskonałą elastyczność punktową. W tym wypadku w każdej kieszeni znajduje się jedna sprężyna, dzięki czemu jest zachowany wysoki komfort, a dodatkowo na jednym materacu mogą spać dwie osoby i nie wyczuwają swoich ruchów. Materace sprężynowe kieszeniowe są polecane tradycjonalistom, którzy dotychczas spali na modelach sprężynowych. Dla klientów, którym zależy na nowoczesnych rozwiązaniach dobrze sprawdzą się materace piankowe. Można stwierdzić, że w sklepach dostępne są trzy główne modele materacy piankowych:

  • wysokoelastyczne, które charakteryzują się bardzo dobrą sprężystością, elastycznością i są naprawdę wygodne,
  • termoelastyczne, które dopasowują się dokładnie do budowy ciała użytkownika, ponieważ reagują na temperaturę ciała i w ten sposób zapewniają wysoki poziom komfortu, 
  • lateksowe, które sprawdzają się najlepiej w przypadku alergików, ponieważ są modelami antybakteryjnymi i są bardzo higieniczne. 

Szeroki wybór różnych modeli można znaleźć na stronach Bytom materace w sklepie Materacebytom.eu oraz Bielsko-Biała materace w sklepie Materacebielskobiala.pl

A może model hybrydowy?

Inną propozycją dla wymagających klientów, a także dla osób, które nie są pewne, czy lepiej wybrać materac piankowy, czy sprężynowy, są modele hybrydowe. Takie materace łączą w sobie właściwości materacy sprężynowych i piankowych, dzięki czemu są wyjątkowo wygodne i zapewniają odpowiedni komfort i wsparcie dla kręgosłupa. Modele hybrydowe są zdecydowanie innowacyjne i bardzo wytrzymałe. Takie materace zapewniają także wysoki poziom higieny, nie gromadzą zanieczyszczeń i zmniejszają szanse na rozwój niebezpiecznych drobnoustrojów. Warto wejść na stronę zdrowykregoslup.pl i sprawdzić najważniejsze porady, dotyczące tego, w jaki sposób dbać o kręgosłup i jaki materac warto wybrać. 

Proponowany model materaca

Producentem, który ma w swojej ofercie szeroki wybór materacy, jest marka Hilding. W ich asortymencie znajdują się także modele hybrydowe, w tym także materac Hilding Dance, który posiada następujące cechy:

  • składa się z 15-centymetrowych sprężyn,
  • we wkładzie znajdują się także inne materiały, w tym pianka wysokoelastyczna, pianka FlexiFoam (elastyczna i plastyczna), pianka FloFoam (dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała, zapewnia regenerację mięśni),
  • model antyalergiczny, 
  • 15 lat gwarancji,
  • materac posiada siedem stref twardości, które zapewniają optymalne wsparcie dla kręgosłupa. 

Materace marki Hilding są wysokiej jakości i pochodzą od renomowanego producenta. Warto zainwestować w dobry model materaca, na przykład hybrydowego, ale także może być piankowy lub sprężynowy. Tak naprawdę należy dobrać coś odpowiedniego do swoich preferencji. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.