Wiadomości z Bytomia

Wartościowa dieta pudełkowa. Jaka powinna być?

  • Dodano: 2023-09-29 13:00

Diety pudełkowe cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów, jak i zbudować masę mięśniową, a także po prostu zdrowo się odżywiać. Rozwiązanie to jest idealne dla zapracowanych osób, które nie mają czasu na to, by samodzielnie przygotowywać posiłki, obliczać ich kaloryczność czy odżywczość i często robić zakupy, aby zawsze mieć w domu świeże produkty. Żeby jednak catering dietetyczny pomógł nam osiągnąć określone cele sylwetkowe czy odżywić nasz organizm, musi być odpowiednio zbilansowany. Jaka więc powinna być wartościowa dieta pudełkowa? Podpowiadamy.

Jaka powinna być kaloryczność diety pudełkowej?

Pierwszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, wybierając wartościową dietę pudełkową, jest jej kaloryczność. Obecnie dostępne na rynku firmy, takie jak na przykład: https://eatfitcatering.pl/catering-dietetyczny/bytom gwarantują swoim klientom szeroki dobór kaloryczności jadłospisu. Czynnik ten powinien być uzależniony od celu diety, a także naszego stylu życia czy parametrów fizycznych.

Dlatego chcąc zrzucić kilka zbędnych kilogramów, powinniśmy przejść na dietę redukcyjną, a więc od naszej całkowitej przemiany materii odjąć około 300-500 kalorii. Jeżeli jednak chcemy zbudować masę mięśniową, wówczas do CPM powinniśmy dodać 300-500 kalorii. Z kolei, jeżeli chcemy utrzymać wagę i zależy nam na tym, by jeść odpowiednią dla nas ilość kalorii, wówczas powinniśmy sięgnąć po dietę pudełkową o kaloryczności wynoszącej dokładnie tyle, ile nasze CPM.

Czy rozkład makroskładników w diecie pudełkowej jest ważny?

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na to czy konkretna dieta pudełkowa jest wartościowa, jest odpowiedni rozkład makroskładników w naszym jadłospisie. Warto więc postawić na zaufany catering dietetyczny. Bytom to miejscowość, gdzie znajdują się firmy oferujące tzw. pudełka.

Jeżeli jadłospis jest opracowany przez dietetyka, wówczas rozkład poszczególnych składników odżywczych, czyli węglowodanów, białka i tłuszczy powinien być optymalny. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku diety keto czy low carb. Takie modele żywienia zakładają zmniejszenie spożycia węglowodanów lub praktycznie całkowicie ich wyeliminowanie na rzecz białka i tłuszczy. Decydując się na tego typu dietę, warto jednak wcześniej skonsultować się ze specjalistą.

Dieta pudełkowa a nietolerancje i wykluczenia żywieniowe

Dobry catering dietetyczny i wartościowe pudełka, powinny być dopasowane nie tylko do wymagań naszego organizmu dotyczących kaloryczności czy rozkładu składników odżywczych, ale także nietolerancji i wykluczeń. Dobrze, jeżeli mamy możliwość wyeliminowania w takim jadłospisie na przykład glutenu, laktozy czy mięsa. Dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy taką możliwość daje nam wybrana przez nas dieta pudełkowa. Bytom, to miejscowość gdzie funkcjonują firmy cateringowe, które przygotowują tzw. pudełka również dla osób z nietolerancjami i wykluczeniami, a także szczególnymi potrzebami żywieniowymi, na przykład dla sportowców, świeżo upieczonych mam czy dzieci.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.