Wiadomości z Bytomia

Transport samochodu za granicę - zalety i wady

  • Dodano: 2023-04-07 12:45

Transport drogowy jest najbardziej popularny, ponieważ pozwala przede wszystkim na przewożenie wszelkiego rodzaju towarów i oferuje najlepszą dostępność przestrzenną. Dzięki rozbudowanej sieci dróg, samochodem można dojechać niemal wszędzie.ŻFirmy zajmujące się transportem kombinowanym oferują szereg opcji transportu. Poniżej opisane są zalety i wady każdej z opcji. 

Zalety transportu samochodu za granicę 

Główną zaletą transportu drogowego jest jego popularność. Dostępne są nie tylko prywatne samochody, ale także komunikacja miejska oraz usługi firm transportowych, które przewożą wszelkiego rodzaju towary, takie jak auta, za granicę. Samochodem można przewieźć zarówno małe, jak i duże ładunki. Można też znaleźć firmy transportowe, takie jakŻtransport samochodów w Bytomiudysponujące specjalistycznymi pojazdami. 

Transport otwartym samochodem ciężarowym to najbardziej efektywny sposób na przewiezienie pojazdu po jak najniższych kosztach. Twój pojazd może zostać przetransportowany do innego kraju w otwartym pojeździe z przyczepą. Jest to najczęstsza metoda transportu pojazdów z zagranicy dla dużych ciężarówek, a także najbardziej ekonomiczna z dostępnych metod, ponieważ cena jest dzielona przez liczbę zamówionych pojazdów. 

Zamknięty transport to kolejna metoda, którą możesz wykorzystać do transportu swojego pojazdu. Twój samochód zostanie umieszczony w specjalnej zamkniętej przyczepie i będzie chroniony przed pogodą przez całą drogę. Transport samochodów za pomocą zamkniętej przyczepy to przede wszystkim niezawodny sposób na zapewnienie ochrony. Tego rodzaju metoda może również zapewnić klientom korzystniejsze ubezpieczenie samochodu, a tym samum poprawić warunki transportu dla starszych pojazdów, które z trudem wytrzymują inne warunki transportu. 

Wady transportu samochodu za granicę 

Transport drogowy ma jednak także wady, a najpoważniejszą z nich jest niewątpliwie słabe bezpieczeństwo. Transport drogowy niesie ze sobą największe ryzyko wypadków i opóźnień. Z drugiej strony, w przeciwieństwie na przykład do transportu kolejowego, wykorzystanie infrastruktury drogowej jest bardziej elastyczne. Trasy mogą być z wyprzedzeniem zmieniane, jeśli przewiduje się, że wypadki drogowe spowodują zatory.  

W związku z tym warto skorzystać z doświadczonych firm, coŻskutecznie niweluje ryzyko występowania wypadków i tym samym innych niekorzystnych zdarzeń. Taki przewoźnik dzięki dużemu doświadczeniu wie, jak zadbać o każdy szczegół, aby przewóz odbył się sprawnie oraz bezproblemowo. 

Transport drogowy jest stosunkowo szybki, a także tani, ale nie we wszystkich przypadkach. Transport międzynarodowy (zwłaszcza między odległymi krajami) trwa długo i także zużywa dużo paliwa, dlatego zastępuje go się transportem lotniczym czy kolejowym. Jeżeli na trasie przejazdu występują przeszkody, trzeba korzystać z innych środków transportu (promy, statki), co między innymi wiąże się z dodatkowymi kosztami, a także wydłuża czas podróży. 

Transport samochodu za granice – podsumowanie 

Transport pojazdu za granicę nie jest łatwym zadaniem, w związku z tym warto skorzystać z usług firmy transportowej, która specjalizuje się w przewozie samochodów. Często transportowane pojazdy to między innymi samochody używane lub też uszkodzone. Ich transport wymaga: 

  • odpowiedniej lawety, 
  • doświadczenia przewoźnika. 

Warto dodać, że na lawetach przywożone są przede wszystkim samochody osobowe, zarówno nowe, jak i te używane. Co ciekawe, takie rozwiązanie wcale nie musi być drogie. W związku z tym warto znaleźć firmę transportową, która przewiezie samochody w konkurencyjnej cenie. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.