Wiadomości z Bytomia

Top 3 polskich autorów kryminałów

  • Dodano: 2021-09-24 15:00

Na wakacjach, na plaży, w jesienny dzień przy filiżance herbaty na sofie  - zawsze warto przeczytać dobrą powieść kryminalną. Jeśli lubisz czytać powieści trzymające w napięciu do ostatniej strony, prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie: po którą książkę sięgnąć w następnej kolejności? Przedstawiamy top 3 polskich autorów kryminałów, których powieści powinieneś przeczytać.

Polscy autorzy kryminałów - Zygmunt Miłoszewski

Zacznijmy od Zygmunta Miłoszewskiego, urodzonego w 1976 roku, który swój pisarski talent najwyraźniej zawdzięcza pracy reportera sądowego. Dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru. Najbardziej znany jest z serii o prokuratorze Teodorze Szackim, którego trzy sprawy, które do tej pory toczyły się w Niemczech, są w Olsztynie (Gniew 2014; Gniew zapomnianych), Sandomierzu (Ziarno prawdy 2011; Ziarno prawdy) i Warszawie (tom I Uwikłanie, 2007; uwikłania warszawskie). Szacki to postać ambiwalentna, zmagająca się z trudnościami w życiu prywatnym i zawodowym, zmagająca się z przestępczością, skorumpowanym środowiskiem i przemocą jednocześnie.

Polscy autorzy kryminałów - Wojciech Chmielarz

Urodzony w 1984 roku Wojciech Chmielarz to pisarz i dziennikarz. Nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru, laureat Nagrody Złoty Pocisk w kategorii najlepszy kryminał 2008 roku, którą otrzymał za książkę „Żmijowisko”. Uznawany jest za jednego z najlepszych współczesnych pisarzy kryminalnych. Autor dwóch cyklów powieści: Jakuba Mortka („Podpalacz”, „Farma lalek”, „Przyjęcie”, „Osiedle marzeń”, „Cienie”) oraz cyklu gliwickiego („Wampir”, „Zombie”, „Wilkołak”), a także innych pięciu powieści. Cykl Jakuba Mortka opowiada o warszawskim komisarzu, który zajmuje się sprawami zabójstw. W powieściach dominują zagadki kryminalne, ale nie brak też obrazu, czasem gorzkich realiów pracy policjanta – z jednej strony całkowicie oddanych pracy, z drugiej na skraju upadku życia osobistego.

Polscy autorzy kryminałów - Remigiusz Mróz

Urodzony w 1987 roku Remigiusz Mróz to prawnik i pisarz, który w ostatnim czasie przeżywa swoje „pięć minut”. Laureat nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za powieść: „Kasacja”. Autor sięga po różne gatunki literackie. Stworzył około pięćdziesięciu powieści i cykli. Jego utwory doczekały się ekranizacji. Chodzi o książki z cyklu „Chyłka”, które z miejsca stały się prawdziwym bestsellerem. Seria opowiada historię adwokat Joannie Chyłce, która zajmuje się prowadzeniem spraw związanych z zabójstwami. Jej partnerem zostaje Kordian – młody stażysta, który dopiero stawia swoje pierwsze kroki w środowisku adwokackim. Książki tego poczytnego autora można znaleźć tutaj: https://skupszop.pl/autor/remigiusz-mroz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.