Wiadomości z Bytomia

Odżywki dla koni - na co warto postawić?

  • Dodano: 2020-02-11 12:15

Żywienie koni to temat bardzo złożony. Podstawowe potrzeby zwierzęcia powinny być zaspokojone przez to co oferują łąki i pastwiska. Niestety w okresie jesienno – zimowym dostęp do nich staje się ograniczony. Wówczas przychodzi czas na zapoznanie się z ofertą różnego rodzaju odżywek dla koni.

Odżywki dla koni – jak często stosować?

Odżywki dla koni bardzo różnią się od siebie. Ich skład decyduje o funkcji jaką maja pełnić w organizmie zwierzęcia. To właśnie skład i funkcja decydują o tym jak często należy ją podawać i jak długo taki okres suplementacji powinien trwać. Należy bowiem pamiętać, że nie są to produkty do stosowania ciągłego. Wyjątkiem będzie fakt gdy organizm konia ma zaburzone niektóre funkcje, i nie jest w stanie wytwarzać konkretnej substancji. Wówczas lekarz weterynarii może zalecić suplementację bez przerwy. Jednak większość odżywek dla koni stosowana jest w określonych przypadkach. Będzie to np. czas zwiększonego wysiłku fizycznego lub okres rekonwalescencji po chorobie. Odżywki i innego rodzaju suplementy przydadzą się także klaczom w okresie ciąży jak i podczas karmienia źrebaka. Temu małemu również mogą być potrzebne, zwłaszcza jeśli nie jest w pełni sił.

Odżywki dla koni – które wybrać?

Wiemy już kiedy warto stosować odżywki dla koni. Teraz trudniejsze pytanie, mianowicie które z nich należy wybrać? Sklepy takie jak np. https://vital.sklep.pl/suplementy grupują swoje produkty i starają się jak najdokładniej opisać ich składy, a także zastosowanie. Dzięki temu kupującemu jest znacznie łatwiej zdecydować się na konkretną odżywkę dla koni. Analizując dane produkty ważnym jest by nie sugerować się wyłącznie ceną. Najważniejszy oczywiście jest skład. Niech zawiera on substancje, które są koniu w danym okresie najbardziej potrzebne. Tzw zapychacze w odżywkach dla koni są zbędne i nie wnoszą niczego dobrego do ich organizmu. Patrzmy więc dokładnie co kupujemy. Natomiast w razie wątpliwości najlepiej jest swoją decyzję skonsultować z lekarzem weterynarii. Wówczas uzyska się konkretną odpowiedź na zadane powyżej pytanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.