Wiadomości z Bytomia

Nadanie paczki w paczkomacie - jak to zrobić?

  • Dodano: 2021-05-20 06:00, aktualizacja: 2021-05-24 07:09

Inpost paczkomaty zna i kojarzy każdy z nas. Można je spotkać niemal na każdym kroku, spacerując po ulicach polskich miast i miasteczek. Zapewne większość z nas odebrała przynajmniej raz z paczkomatu jakieś przesyłki kurierskie lub przynajmniej słyszała o takiej możliwości. Wielu z nas ma też świadomość, że możliwie jest również nadanie paczki w paczkomacie, ale nie każdy jeszcze miał okazję zasmakować tej wygody.

Inpost paczkomaty pozwalają bezproblemowo odbierać i nadawać paczki o dowolnej porze dnia i nocy, bez konieczności wyczekiwania na kuriera i uzależniania swoich planów od tej wizyty. W dodatku ich gęsta sieć umożliwia nadanie paczki w paczkomacie z każdego zakątka Polski i szybkie jej dostarczenie do innego paczkomatu na terenie kraju. Co więcej, przesyłki kurierskie nadasz w paczkomacie za niewielkie pieniądze. Zostań z nami i dowiedz się, jak nadać paczkę w paczkomacie, by zaoszczędzić czas i pieniądze.

Czym są i jak działają Inpost paczkomaty?

Inpost paczkomaty przypominają szafy znane z przechowalni bagażu, tyle że przechowują w swoich skrytkach przesyłki kurierskie czekające na odbiór lub umieszczone w nich przez wysyłającego paczkę. Inpost paczkomaty bez problemu da się znaleźć w często uczęszczanych miejscach i w krótkim czasie do nich dotrzeć. Działają całą dobę, więc to Ty decydujesz, kiedy poświęcić chwilę na nadanie paczki w paczkomacie i czy nadać ją przy okazji zakupów, czy podróży do pracy. Obsługa paczkomatów jest prosta i intuicyjna. Odebranie lub nadanie paczki w paczkomacie ogranicza się do wystukania kodu nadania bądź odbioru na klawiaturze umieszczonej obok wyświetlacza paczkomatu lub jego zeskanowania. Zawsze przy tym pomocą służy Ci sam paczkomat – na ekranie pojawiają się konkretne polecenia, które masz wykonać jedno po drugim, a na koniec paczkomat Inpost automatycznie otworzy właściwą skrytkę, byś mógł schować w niej paczkę albo ją zabrać. Innymi słowy, paczkomat sam Cię poprowadzi i nawet jeśli jest to Twoje pierwsze nadanie paczki w paczkomacie, nie pogubisz się i wszystko pójdzie gładko.

Ile kosztuje nadanie paczki w paczkomacie?

Paczkomaty Inpost cieszą się tak dużą popularnością nie tylko z powodu wygodnej obsługi i dużej swobody przy nadawaniu paczek, ale też dlatego, że za nadanie paczki w paczkomacie płaci się rozsądną cenę. Wtajemniczeni wiedzą ponadto, że przesyłki kurierskie można nadać w paczkomacie nie tylko bezpośrednio przez stronę firmy kurierskiej, ale także poprzez brokera usług kurierskich. Jest to o tyle cenna wiedza, że nadanie paczki w paczkomacie Inpost za pośrednictwem strony AlleKurier.pl jest jeszcze tańsze niż w firmie kurierskiej. AlleKurier to pośrednik usług kurierskich, u którego znajdziesz oferty wielu renomowanych przewoźników, ale za nadanie paczki w paczkomacie zapłacisz mniej niż przez stronę Inpost. Koszt nadania paczki przez AlleKurier, zależny jak wszędzie głównie od jej wielkości i wagi, można zresztą łatwo porównać, wpisując informacje o paczce w pola wyceniarki na AlleKurier.pl, a potem można już rozpocząć szybkie nadanie paczki w paczkomacie. Wystarczy w formularzu nadania zaznaczyć opcję: „sam dostarczę paczkę do paczkomatu”, wypełnić dane adresowe nadawcy i odbiorcy, wybrać paczkomat, do którego wygodnie Ci podejść i paczkomat docelowy, a na koniec opłacić wysyłkę, korzystając z wygodnych płatności online. Wówczas otrzymasz na maila list przewozowy, który po wydrukowaniu naklejasz na paczkę. Następnie podrzucasz przesyłkę do wybranego przez siebie paczkomatu i gotowe! 

Nadanie paczki w paczkomacie Inpost – instrukcja krok po kroku

Podsumowując, to co Cię czeka, gdy planujesz nadanie paczki w paczkomacie, przebiega w następującej kolejności:

  1. Pakujesz paczkę, tak by dobrze zabezpieczyć jej zawartość.
  2. Składasz zamówienie na nadanie przesyłki na stronie kuriera lub AlleKurier.pl, wypełniając dokładnie formularz nadania.
  3. Opłacasz nadanie paczki w paczkomacie.
  4. Drukujesz i naklejasz na paczkę list przewozowy.
  5. Umieszczasz paczkę w paczkomacie – w tym celu przy paczkomacie wybierasz opcję „nadaj przesyłkę”, następnie: „mam już paczkę ze specjalną etykietą”, skanujesz kod kreskowy na etykiecie paczki czerwonym laserem i wkładasz ją do skrytki, która otworzy się automatycznie.

Banalne, prawda?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.