Wiadomości z Bytomia

Nadanie paczki w paczkomacie - jak to zrobić?

  • Dodano: 2021-05-20 06:00, aktualizacja: 2021-05-24 07:09

Inpost paczkomaty zna i kojarzy każdy z nas. Można je spotkać niemal na każdym kroku, spacerując po ulicach polskich miast i miasteczek. Zapewne większość z nas odebrała przynajmniej raz z paczkomatu jakieś przesyłki kurierskie lub przynajmniej słyszała o takiej możliwości. Wielu z nas ma też świadomość, że możliwie jest również nadanie paczki w paczkomacie, ale nie każdy jeszcze miał okazję zasmakować tej wygody.

Inpost paczkomaty pozwalają bezproblemowo odbierać i nadawać paczki o dowolnej porze dnia i nocy, bez konieczności wyczekiwania na kuriera i uzależniania swoich planów od tej wizyty. W dodatku ich gęsta sieć umożliwia nadanie paczki w paczkomacie z każdego zakątka Polski i szybkie jej dostarczenie do innego paczkomatu na terenie kraju. Co więcej, przesyłki kurierskie nadasz w paczkomacie za niewielkie pieniądze. Zostań z nami i dowiedz się, jak nadać paczkę w paczkomacie, by zaoszczędzić czas i pieniądze.

Czym są i jak działają Inpost paczkomaty?

Inpost paczkomaty przypominają szafy znane z przechowalni bagażu, tyle że przechowują w swoich skrytkach przesyłki kurierskie czekające na odbiór lub umieszczone w nich przez wysyłającego paczkę. Inpost paczkomaty bez problemu da się znaleźć w często uczęszczanych miejscach i w krótkim czasie do nich dotrzeć. Działają całą dobę, więc to Ty decydujesz, kiedy poświęcić chwilę na nadanie paczki w paczkomacie i czy nadać ją przy okazji zakupów, czy podróży do pracy. Obsługa paczkomatów jest prosta i intuicyjna. Odebranie lub nadanie paczki w paczkomacie ogranicza się do wystukania kodu nadania bądź odbioru na klawiaturze umieszczonej obok wyświetlacza paczkomatu lub jego zeskanowania. Zawsze przy tym pomocą służy Ci sam paczkomat – na ekranie pojawiają się konkretne polecenia, które masz wykonać jedno po drugim, a na koniec paczkomat Inpost automatycznie otworzy właściwą skrytkę, byś mógł schować w niej paczkę albo ją zabrać. Innymi słowy, paczkomat sam Cię poprowadzi i nawet jeśli jest to Twoje pierwsze nadanie paczki w paczkomacie, nie pogubisz się i wszystko pójdzie gładko.

Ile kosztuje nadanie paczki w paczkomacie?

Paczkomaty Inpost cieszą się tak dużą popularnością nie tylko z powodu wygodnej obsługi i dużej swobody przy nadawaniu paczek, ale też dlatego, że za nadanie paczki w paczkomacie płaci się rozsądną cenę. Wtajemniczeni wiedzą ponadto, że przesyłki kurierskie można nadać w paczkomacie nie tylko bezpośrednio przez stronę firmy kurierskiej, ale także poprzez brokera usług kurierskich. Jest to o tyle cenna wiedza, że nadanie paczki w paczkomacie Inpost za pośrednictwem strony AlleKurier.pl jest jeszcze tańsze niż w firmie kurierskiej. AlleKurier to pośrednik usług kurierskich, u którego znajdziesz oferty wielu renomowanych przewoźników, ale za nadanie paczki w paczkomacie zapłacisz mniej niż przez stronę Inpost. Koszt nadania paczki przez AlleKurier, zależny jak wszędzie głównie od jej wielkości i wagi, można zresztą łatwo porównać, wpisując informacje o paczce w pola wyceniarki na AlleKurier.pl, a potem można już rozpocząć szybkie nadanie paczki w paczkomacie. Wystarczy w formularzu nadania zaznaczyć opcję: „sam dostarczę paczkę do paczkomatu”, wypełnić dane adresowe nadawcy i odbiorcy, wybrać paczkomat, do którego wygodnie Ci podejść i paczkomat docelowy, a na koniec opłacić wysyłkę, korzystając z wygodnych płatności online. Wówczas otrzymasz na maila list przewozowy, który po wydrukowaniu naklejasz na paczkę. Następnie podrzucasz przesyłkę do wybranego przez siebie paczkomatu i gotowe! 

Nadanie paczki w paczkomacie Inpost – instrukcja krok po kroku

Podsumowując, to co Cię czeka, gdy planujesz nadanie paczki w paczkomacie, przebiega w następującej kolejności:

  1. Pakujesz paczkę, tak by dobrze zabezpieczyć jej zawartość.
  2. Składasz zamówienie na nadanie przesyłki na stronie kuriera lub AlleKurier.pl, wypełniając dokładnie formularz nadania.
  3. Opłacasz nadanie paczki w paczkomacie.
  4. Drukujesz i naklejasz na paczkę list przewozowy.
  5. Umieszczasz paczkę w paczkomacie – w tym celu przy paczkomacie wybierasz opcję „nadaj przesyłkę”, następnie: „mam już paczkę ze specjalną etykietą”, skanujesz kod kreskowy na etykiecie paczki czerwonym laserem i wkładasz ją do skrytki, która otworzy się automatycznie.

Banalne, prawda?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.