Wiadomości z Bytomia

Materace w Bielsku-Białej - jak wybrać i gdzie kupić?

  • Dodano: 2018-04-27 11:15

Wygodny materac to gwarancja dobrego wypoczynku w nocy, dlatego warto poświęcić trochę czasu i uwagi na wybór odpowiedniego modelu. Nie wiesz, jaki będzie najlepszy dla ciebie? Podpowiadamy, jak znaleźć i gdzie kupić materac dostosowany do twoich potrzeb. Skorzystaj z naszych rad i śpij spokojnie!

Wybór materaca – na co zwrócić uwagę?

Każdy ma nieco inne preferencje i to właśnie na nich należy się skupić, szukając idealnego modelu. Wyróżniamy kilka zasadniczych kryteriów wyboru. Po pierwsze,  materac powinien być dopasowany do wymiarów i ciężaru twojego ciała. Po drugie, istotna jest także pozycja, w której najczęściej leżysz, oraz czy śpisz z drugą osobą. Po trzecie, musisz zastanowić się, jakie jest twoje osobiste poczucie komfortu – lubisz mieć miękkie podłoże do spania, czy też wolisz bardziej stabilne podparcie? Po czwarte, każdy materac oczywiście mieści się w innym przedziale cenowym. Kiedy już ustalisz swoje upodobania i budżet, możesz wybierać spośród konkretnych modeli.

Materace lateksowe

Wkład lateksowy to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań w nowoczesnych materacach. Modele mogą być różne, ale podstawowa wersja zapewnia optymalną miękkość, dobry przepływ powietrza i higienę przez długi czas użytkowania. Lateks jest sprężysty, elastyczny oraz wytrzymały, posiada także właściwości antybakteryjne. Osobom o większej wadze polecamy wybrać materac lateksowy utwardzony matą kokosową lub filcową.

Materace sprężynowe

Być może sprężyny kojarzą ci się z niewygodnymi, skrzypiącymi  materacami z dawnych lat, ale obecnie produkowane modele są znacznie bardziej komfortowe. Wkłady typu bonnell są najtańsze, raczej nie zadowolą jednak bardziej wymagających osób. Sprawdzą się natomiast sprężyny kieszeniowe albo system multipocket, które mają większą elastyczność punktową i lepiej dostosowują się do kształtu ciała. Materace sprężynowe niestety gorzej działają w łóżkach podwójnych, gdzie daje się odczuć każda zmiana pozycji drugiej osoby.

Materace z pianką

Materac piankowy to potoczna nazwa, pod którą mogą się kryć różne produkty. Standardowa pianka poliuretanowa należy do miękkich tworzyw, chociaż bywają wersje utwardzone. Ma przewiewną strukturę i nadaje się dla dzieci oraz lżejszych osób, które cenią sobie delikatność. Pianka wysokoelastyczna natomiast jest bardziej zwarta i przez to trwalsza. Lepiej podpiera kręgosłup, jest średnio sprężysta. Najlepszym, ale też najdroższym rozwiązaniem jest pianka termoplastyczna. Mogą na niej spać wszyscy, nawet osoby z bólami pleców i wadami postawy. Dopasowuje się do ciężaru i budowy ciała, a przy tym jest przyjemna w dotyku.

Gdzie kupić materac?

Materace warto kupować w uznanych, specjalistycznych sklepach. Znajdziesz tam nie tylko szeroki wybór modeli, ale także ekspertów, którzy doradzą ci przy wyborze. W każdym mieście jest kilka zaufanych punktów sprzedaży, jak materace w Bielsko-Białej. Jeśli jednak nie znasz żadnego sklepu w pobliżu, możesz przejrzeć ofertę internetową. Przed zakupem sprawdź opinie o sprzedawcy i producencie materaca. Na pewno uda ci się wybrać coś dla siebie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.