Wiadomości z Bytomia

Materace - z naturalnych surowców

  • Dodano: 2017-08-09 09:00, aktualizacja: 2018-01-25 12:11

Dostępne na rynku materace mogą swoim zróżnicowaniem przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy i, jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, znacząco utrudnić dokonanie zakupu. Bo jak się odnaleźć w tym gąszczu możliwości i skrajnie różnych produktów... Dlatego, aby ułatwić całe przedsięwzięcie, w niniejszym artykule przybliżono w przystępny sposób zagadnienie, jakim są materace z naturalnymi komponentami, przede wszystkim z kokosem, wełną owczą i wełną wielbłądzią.

Materace kokosowe

Materace kokosowe, mimo nieco mylącej nazwy, nie są w całości wykonane z tego włókna. Zwykle są to modele piankowe lub sprężynowe wzbogacone matą kokosową o grubości około 1 cm. Taki dodatek definiuje w dużym stopniu cechy produktu końcowego nadając mu odpowiednią twardość. Przeznaczone na materace włókna poddawane są specjalnej obróbce, prasowaniu i lateksowaniu, dzięki czemu uzyskują pożądane jakości - elastyczność i trwałość. 

Materace piankowe z warstwą kokosa stanowią zwykle połączenie kokosa z pianką poliuretanową, wysokoelastyczną lub termoelastyczną. Te pierwsze stanowią opcję najtańszą, jednak pozostawiają wiele do życzenia pod względem trwałości, jakości i komfortu. Dużo lepszą propozycją są materace wykonane z pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej, które to materiały optymalnie dostosowują się do ułożenia sylwetki śpiącego i doskonale ją podtrzymują. Cechy te, w zestawieniu z właściwościami włókna kokosowego, tworzą materace twarde lub bardzo twarde, idealne dla osób o większej wadze. 

Materace sprężynowe wzbogacone o kokos to idealny wybór dla osób poszukujących twardych i trwałych produktów w korzystnej cenie. Decydując się jednak na ich zakup, trzeba mieć na uwadze, że nie dostosowują się one zbyt dobrze do kształtu sylwetki śpiącego, co po pewnym czasie wywołać u użytkownika uciążliwe dolegliwości bólowe. Aby uniknąć takiego scenariusza warto wybrać nieco droższe materace kieszeniowe wzbogacone o strefy twardości. 

Materace kokosowe posiadają cały szereg zalet. Przede wszystkim, jak informuje konsultant sklepu z materacami Materce dla Ciebie, dzięki naturalnie zawartych w tych włóknach solach mineralnych hamują rozwój roztoczy i drobnoustrojów, przez co są antyalergiczne. Ponadto gwarantują dobrą cyrkulację powietrza, co zapobiega poceniu się w czasie snu.

Materace z wełną owczą

Materace z dodatkiem wełny owczej to idealna propozycja dla wszystkich zmarzluchów. Włókno to pobudza krążenie i posiada wspaniałe właściwości grzewcze. Ponadto hamuje rozwój roztoczy, grzybów i drobnoustrojów, dzięki czemu wykonane z niej materace są antyalergiczne. 

Materace z wełną wielbłądzią

Materace z wełną wielbłądzią to propozycja dla najbardziej wymagających. Okrywa tych zwierząt należy jednocześnie do najtrwalszych i najdelikatniejszych na świecie. Włosie to wyróżnia się niezwykłą, "podwójną" budową, przez co każdy pojedynczy włos działa, jakbyśmy mieli do czynienia z dwoma warstwami okrywy. Czyni to wełnę wielbłądzią wielokrotnie trwalszą i odporniejszą na zużycie niż na przykład popularna wełna merynosów. Ponadto, materiał ten posiada niezwykłą zdolność regulowania mikroklimatu w pomieszczeniu - zimą chroni przed wychłodzeniem, latem natomiast przed przegrzaniem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.