Wiadomości z Bytomia

Jak zapakować paczkę?

  • Dodano: 2019-09-19 11:45

Odpowiednie przygotowanie towaru do wysyłki jest niezwykle istotne. Dzięki niemu kurier będzie mógł dostarczyć Twoją paczkę w nienaruszonym stanie.

Handel internetowy kwitnie. Uwielbiamy zamawiać online. Zakupy są szybkie, a towar dostarczony do rąk własnych lub pobliskiego sklepu, czy paczkomatu. Nieco inaczej patrzymy na wysyłkę paczki, gdy to my nagle stajemy przed koniecznością wysłania komuś przesyłki. Szczególnie kłopotliwe są przedmioty o niestandardowych wymiarach. Jak zabezpieczyć towar przed uszkodzeniem, kiedy musimy skorzystać z usługi kurierskiej?

Jak przygotować towar do wysyłki?

Pierwszym, podstawowym krokiem powinno być sprawdzenie wymiarów przedmiotu oraz porównanie ich z dopuszczalnymi przez daną firmę kurierską. Dobierz właściwy rodzaj opakowania: koperta, pudło, skrzynka, paleta lub kontener. Pamiętaj, że Twoja paczka musi być zapakowana w taki sposób, by towar bezpiecznie, w nienaruszonym stanie dotarł do odbiorcy. Miej przy tym na uwadze, że polskie drogi bywają wyboiste, a kierowca może być zmuszony do nagłego hamowania. Kurier dba o to, by jego ładunek był odpowiednio zabezpieczony, jednak niewłaściwie spakowana przesyłka może utrudniać mu zadanie. Z paczki nie mogą wystawać żadne części towaru, wszystko powinno być szczelnie zamknięte w mocnym opakowaniu. Jego wielkość nie może być ani zbyt mała, ani zbyt duża, a trwałość dostosowana do wagi.

Jeżeli wysyłasz przedmiot, który można rozmontować, dobrze jest to zrobić. Zmniejszy to wymiary przesyłki, a jednocześnie łatwiej będzie zabezpieczyć poszczególne elementy.

Pakowanie do kartonowego pudła

Najwygodniejszym sposobem jest zwykłe tekturowe pudło. Z łatwością będziesz mógł zadbać o to, by przedmiot był w nim bezpieczny, a jednocześnie ułatwisz pracę kurierowi. Jeżeli nie posiadasz oryginalnego pudełka, z powodzeniem możesz zakupić za kilka złotych nowe. Jest to najlepsze rozwiązanie, bo karton musi być trwały, nie może posiadać żadnych uszkodzeń, dziur, czy przetarć.

Pamiętaj, by uzupełnić czymś miękkim wolną przestrzeń w pudełku, osłaniając również przedmiot z każdej strony, by nie stykał się bezpośrednio z tekturą. Tak zabezpieczony towar nie będzie narażony na przesuwanie się i obijanie w czasie transportu. Jeżeli wysyłasz coś wrażliwego na wilgoć, możesz również owinąć karton lub przedmiot przed włożeniem go do kartonu w folię typu stretch. Zwróć uwagę na to, by wszystkie skrzydła pudełka były szczelnie zaklejone dobrej jakości taśmą. Lepiej użyć jej więcej, niż zbyt mało.

Jak zapakować towar szklany i delikatny?

Wysyłka paczki z artykułami delikatnymi, które łatwo uszkodzić, wymaga szczególnej uwagi. Koniecznym jest zaznaczenie podczas nadania, że jest to towar wrażliwy. Paczka otrzyma wówczas specjalną naklejkę, by kurier wiedział, że należy się z nią obchodzić z wyjątkową ostrożnością. Artykuły szklane i kruche, powinny być zapakowane w bardzo twarde pudełko lub skrzynkę. Zawartość powinna zostać obłożona materiałem amortyzującym np. piankowymi chipsami. Ich ilość musi być taka, by przedmioty nie miały szansy przesuwać się wewnątrz opakowania. Dzięki temu drobne wstrząsy nie powinny wywołać żadnej szkody. Dobrym materiałem zabezpieczającym jest oczywiście również folia bąbelkowa. Każdy z delikatnych elementów powinien być nią osobno owinięty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.