Wiadomości z Bytomia

Jak wybrać tort urodzinowy?

  • Dodano: 2021-03-08 10:30

Mama wchodząca do pokoju z tortem w rękach i zebrani goście, którzy zaczynają śpiewać 100 lat, tak wyglądają właśnie moje skojarzenia z urodzinami, zapewne wiele osób ma podobne. Pomijając atmosferę wydarzenia i faktu stawania się coraz starszym, tym co często pamiętamy, albo co jest uwiecznione na zdjęciach to moment zdmuchiwania świeczek z tortu urodzinowego. Jeszcze pod 20-30 lat temu tory były w większości wykonywane przez rodzinę solenizanta, ale obecnie zmiana sposobu życia, mniejsza ilość czasu a często też mniej osób po prostu piecze, doprowadziły do popularyzacji zamawiania tortów urodzinowych w lokalnych Cukierniach. Jako, że urodziny są raz w roku chcemy aby był wyjątkowe, więc warto zamówić tort w sprawdzonym miejscu, które cieszy się zaufaniem konsumentów od wielu lat.

Tort urodzinowy - na co zwrócić uwagę?

Wybierając tort urodzinowy warto brać pod uwagę kilka czynników, które będą miały istotny wpływ na to czy impreza urodzinowa się powiedzie. Najważniejszym w przypadku tortu jest oczywiście jego smak, nawet najpiękniejszy wygląd nie zostanie dobrze zapamiętany, jeżeli tort nie będzie nikomu smakował. Najlepiej wybierać sprawdzone kombinacje, które będą smakować większości z zaproszonych osób. Nie oznacza to, że tort musi być w pełni tradycyjny nowsze smaki jak Snickers również doskonale się sprawdzą. W przypadku tortów urodzinowych najważniejszą osobą jest jubilat i to jemu głównie ma smakować.Jeżeli lubi maliny, niech tort będzie malinowy, a jeżeli nie lubi owoców w tortach niech ten będzie ich pozbawiony. Jednocześnie jeżeli dobrze znasz zaproszone osoby, to możesz wiedzieć czy mają alergie pokarmowe na jakieś produkty, jeśli tak nie dodawaj ich do tortu. Torty urodzinowe w Cukierni Hania od lat doceniane są przez klientów za smak i wygląd. Jeżeli poszukujesz cukierni z gwarancją smaku wybierz właśnie tę.

Gdy ustalisz smak, musisz zdecydować również o wyglądzie tortu. Zarówno w przypadku dorosłych jak i dzieci masz do wyboru torty 2D i 3D. Tort 2D w bardziej tradycyjnej formie to bardzo dobre rozwiązanie w większości wypadków. Tort 3D to natomiast propozycja, którą pokochają dzieci, gdyż torty w swojej formie są bardziej efektowne i mogą przybierać kształty postaci z bajek czy np. kinder niespodzianki. Dorośli mogą liczyć natomiast na torty w kształcie butelki piwa czy ulubionego modelu auta. Dokładny wygląd można ustalić już bezpośrednio z cukiernią. 

Mocno niezręczną sytuacją może być taka, w której zabraknie nam tortu dla wszystkich gości. Dlatego przed zamówieniem zastanów się ile osób będzie uczestniczyło w imprezie urodzinowej. Przyjmuje się, że jedna osoba zjada 10-15 dag tortu, więc łatwo można policzyć jaką wagę powinien mieć tort. Równocześnie przemyśli czy po zakończonym przyjęciu nie będziesz chcieć zapakować gościom kawałka tortu urodzinowego. Ten zwyczaj nie jest oczywisty i nie każdy go praktykuje, niemniej jeżeli masz taki zamiar weź to pod uwagę przy obliczaniu masy tortu.

Na koniec pozostaje budżet jaki mamy do rozdysponowania na całe przyjęcie urodzinowe. Tort urodzinowy to obok prezentów największy wydatek, zwłaszcza gdy jest bogato zdobiony a jego waga jest posra. Pamiętaj, że nawet prosty tort może być bardzo ładny i warto się zastanowić czy aby na pewno solenizant potrzebuje tylu dekoracji. 

Torty urodzinowe na zamówienie

Torty urodzinowe na zamówienie to doskonała okazja na zaoszczędzenie czasu i powierzenie przygotowania tortu sprawdzonej cukierni. Cukiernia Hania od wielu dekad dostarcza smaczne i świetnie wyglądające wypieki dla mieszkańców Śląska. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy na stronie:

https://cukiernia-hania.pl/produkty/torty/torty-urodzinowe
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.