Wiadomości z Bytomia

Idealny pracownik - czego oczekują pracodawcy?

  • Dodano: 2019-06-21 17:15

W ramach rekrutacji pracodawcy szukają najlepszych i najbardziej odpowiadających im kandydatów. Choć branże i profesje różnią się między sobą, to można przewidzieć, czego oczekuje od nas szef, jakich dokładnie cech charakteru wymaga, a czego lepiej się wystrzegać i skrzętnie ukrywać, by nie pożegnać się z wymarzonym stanowiskiem.

Odpowiedzialność

To cecha istotna w niemalże każdym zawodzie. Odpowiedzialność oznacza dojrzałość, przyznawanie się do błędów i radzenie sobie z nimi. Nie oznacza to oczywiście, że nie będą się one zdarzać.  Każdy popełnia jakieś błędy, ale nie każdy potrafi je jakkolwiek naprawić albo przynajmniej okazać skruchę i później wziąć się w garść.

Zaangażowanie

Przełożony na pewno doceni koncentrację, entuzjastyczne nastawienie i realizację postawionych celów. Wszystko to pokazuje nasze zaangażowanie. Choć czasem każdy lubi poleniuchować, to warto zawsze pomyśleć o efektach zaangażowania, czyli sukcesie jakiegoś zadania - może o podwyżce czy awansie.

Komunikatywność

Jeśli pracujemy w jakimkolwiek zespole lub mamy stały kontakt z klientem, to komunikatywność bardzo ułatwi wszystkie zadania. Będąc otwartym, możemy liczyć, że inni też tacy będą. W wyniku tego stworzymy pozytywną atmosferę.

Odporność na stres

Czasem jest tyle obowiązków, że ciężko się nie stresować. Stres w pracy można jednak zawsze, choć trochę zniwelować, np. prosząc kogoś o pomoc, odrobinę przesuwając termin zakończenia projektu, biorąc wolne, żeby trochę odetchnąć czy chociażby robiąc sobie dobrą kawę, żartując z kolegą. Nasz myśli przynajmniej na chwilę powędrują w innym kierunku.

Chęć rozwoju

Każdy pracodawca nieustannie myśli o tym, co zrobić, aby osiągnąć sukces. Kluczem do sukcesu są podwładni, którzy chcą się rozwijać i osiągać tym samym coraz lepsze wyniki. Widząc to szef, na pewno w jakiś sposób okaże swoją wdzięczność.

Kreatywność

Podobno najbardziej kreatywni są ludzie leniwi, którzy chcą wywiązać się z obowiązków i zrobić to, jak najszybciej się da. Pracodawcy może nie szukają leniwych, ale na pewno chętnie będą pracować z każdym, kto ma głowę pełną pomysłów i wszystko usprawni przy małym nakładzie finansowym.

Samodzielność

Nikomu nie jest potrzebny pracownik, który nie potrafi niczego sam zrobić i którego trzeba cały czas pilnować. Oczywiście na początku konieczny jest czas na adaptację i przyzwyczajenie się do standardów, ale później oczekuje się, że podwładny sam sobie poradzi. Szef raczej nie jest skłonny, żeby płacić np. dwóm osobom za to samo, mimo że później zatrudniony pracuje już od bardzo dawna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.