Wiadomości z Bytomia

Gięcie CNC – na czym polega taki proces? 

  • Dodano: 2021-11-03 15:30

Pod wieloma względami, żyjąc w czasach rozkwitu przemysłu jesteśmy bardzo uprzywilejowani. Pewne dobra, z których korzystamy na co dzień, nie byłyby tak tanie i szeroko dostępne, gdyby nie nieustanne usprawnianie procesów produkcyjnych. Cięcie oraz gięcie CNC to usługi, na które jest ogromny popyt. Korzystają z nich przedsiębiorcy z branż takich jak budownictwo, produkcja mebli, elektronika czy przemysł maszynowy. Jak więc wygląda proces gięcia z wykorzystaniem CNC i dlaczego ta metoda jest tak skuteczna? Poniżej zamieszczamy kilka informacji na ten temat. 

Gięcie CNC – jakie technologie mają zastosowanie? 

Gięcie oraz cięcie laserowe CNC to usługi, które bardzo często idą w parze. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich technik obróbki metali oraz nowoczesnych narzędzi można sprawić, aby element wyglądał dokładnie tak, jak zaplanował to klient. Zamówienia są realizowane według dostarczonych przez zleceniodawcę dokumentów. W procesach obróbki biorą udział zaawansowane maszyny, takie jak prasy krawędziowe. Pracą narzędzi natomiast steruje komputer, zaprogramowany na precyzyjne działanie przez wykwalifikowanego inżyniera. Minimalny udział człowieka w samej obróbce daje wysoką powtarzalność oraz jakość wykonanych elementów. Warto sprawdzić ofertę tego przedsiębiorstwa https://intechstal.pl/giecie-blach/. Firma posiada bogaty park maszynowy i profesjonalną kadrę. 

Gięcie CNC – co jeszcze jest ważne w procesie w produkcji? 

Mogłoby się wydawać, że wszystkie najważniejsze prace wykonuje maszyna, jednak to nie do końca prawda. Kadra pracownicza odgrywa bardzo ważną rolę w całym procesie produkcyjnym. To właśnie od dobrego zarządzania czasem i zasobami ludzkimi zależy prawidłowy przebieg prac oraz terminowość wykonywanych zleceń. Dlatego też od pracowników zakładu zajmującego się gięciem CNC powinno się wymagać wysokich kompetencji, wiedzy technicznej i umiejętności planowania. Technologia jest więc bardzo istotna, jednak należy pamiętać, że jest to jedynie narzędzie. Warto wybierać firmy, które inwestują także w rozwój operatorów i programistów. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.