Wiadomości z Bytomia

Dlaczego trzeba filtrować powietrze w przemyśle?

  • Dodano: 2022-02-11 08:15, aktualizacja: 2022-02-11 08:19

W powietrzu poza azotem i tlenem znajdują się również cząsteczki stałe i inne gazy, w  tym dwutlenek węgla i zanieczyszczenia. Poziom czystości powietrza się zmienia, utrudniając niektóre procesy produkcyjne w wielu sektorach przemysłu. W związku z tym na rynku pojawiła się potrzeba stworzenia skutecznych rozwiązań mających na celu oczyszczanie powietrza ze szkodliwych dla zdrowia i jakości produktu końcowego cząstek stałych i gazów. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie filtry przemysłowe i dlaczego warto je stosować w przemyśle. 

Filtracja powietrza - czy jest potrzebna?

Głównym powodem dla zastosowania filtrów przemysłowych powietrza jest usuwanie zanieczyszczeń wywierających negatywny wpływ na stan zdrowia ludzi i wydajność procesów produkcyjnych. Nasz organizm nie jest przystosowany do odfiltrowania małych cząsteczek, które przenikają do powietrza w trakcie prac przeprowadzanych w branży przemysłowej. Należy jednak pamiętać, że skuteczną filtrację powietrza zapewniają jedynie odpowiednio dobrane, wysokiej jakości systemy filtrujące. Ważne, by podczas zakupów lub rozmowy z konsultantem uwzględnić specyfikę działalności danej branży czy przedsiębiorstwa. Istotne jest również, aby powierzchnia filtra był dobrana do wielkości danego przedsiębiorstwa. Inne systemy filtracyjne będą wybierane dla branży farmaceutycznej, inne dla spożywczego, dlatego warto wziąć ten aspekt pod uwagę. 

Filtry powietrza przemysłowe - jakie powinny być?

O skuteczności i jakości systemu filtrującego świadczą m.in.: stabilna konstrukcja, łatwość i prostota montażu, wydajność na stałym poziomie, niewielki spadek ciśnienia, odporność na korozję, zastosowanie wysokiej klasy materiałów czy zgodność z normą przypisaną danemu rodzajowi filtra. Połączenie wszystkich tych aspektów jest gwarancją udanego zakupu i najwyższej wydajności systemu filtracyjnego. W zależności od rodzaju filtra - panelowego, absolutnego czy kompaktowego - inne cechy będą miały wpływ na wydajność systemu i bezpieczeństwo procesu produkcyjnego, dlatego o szczegóły warto zapytać bezpośrednio pracowników firmy oferującej filtry przemysłowe. 

Gdzie kupić filtry powietrza przemysłowe?

Usuwając zanieczyszczenia z powietrza, istotne jest, by wybrać system filtrujący godnej zaufania marki, która posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji i/lub sprzedaży tego typu produktów. Systemy marki ITC Eco spełniają wyśrubowane standardy jakości i są projektowane i produkowane z myślą o detalach - tak, aby z ich skuteczności można było korzystać przez lata. Odwiedź ich stronę internetową i poznaj jedną z najbogatszych ofert systemów filtracyjnych w rozsądnych cenach. 
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.