Wiadomości z Bytomia

Czy w Bytomiu znajdziesz dobrze płatną pracę?

  • Dodano: 2024-01-26 09:00

Bytom na mapie Polski pod kątem rynku pracy wyróżnia się rozwijającym się przemysłem ciężkim, a także działalnością usługową. Dodatkowo biznesowe otoczenie sprawia, że zatrudnienie mogą znaleźć tutaj osoby o różnych kwalifikacjach.

Zarobki i średnie wynagrodzenie w Bytomiu

Patrząc na wskaźnik bezrobocia, można dojść do wniosku, że sytuacja na rynku pracy jest dość nieciekawa. Aż 9,4% mieszkańców nie ma zatrudnienia, co wyraźnie zawyża ogólnopolską średnią (5,8%). Nie oznacza to jednak, że nie da się znaleźć pracodawcy.

Osoby preferujące pracę fizyczną mogą szukać zatrudnienia w produkcji przemysłowej. Aktualnie poszukiwani są również spawacze oraz elektrycy. Nieustannie rąk do pracy poszukują także firmy transportowe. W tym ostatnim przypadku, o ile pasują Ci trasy międzynarodowe, możesz zarabiać nawet 450 zł dniówki.

Jeśli jesteś osobą poszukującą wyzwań intelektualnych, to w Bytomiu brakuje pracowników oświaty, psychologów i psychoterapeutów oraz fotografów. Niezależnie od tego, jakiego charakteru pracy szukasz, możesz przeglądać portale ogłoszeniowe, takie jak GoWork.pl w celu znalezienia zatrudnienia.

Niestety, średnie wynagrodzenie w Bytomiu należy do jednego z najniższych w województwie śląskim. Przeciętna miesięczna pensja wynosiła 4839 zł brutto.

Oferty pracy z Bytomia

Przeglądając oferty pracy, można zauważyć, że duże zapotrzebowanie występuje na zawód kierowcy. Niektóre ogłoszenia dotyczą kursów stricte w Bytomiu, na przykład jako kierowca autobusu miejskiego. W tym przypadku możesz liczyć nawet na 8 000 zł brutto miesięcznie. Wymagane jest natomiast prawo jazdy kategorii D.

Poszukiwani są również lekarze ze specjalizacją w dziedzinie chirurgii, a także pielęgniarki anestezjologiczne. W obu przypadkach ważna jest odpowiednia opieka nad pacjentami, współpraca z zespołem medycznym oraz utrzymywanie wysokich standardów szpitala.

Jesteś osobą, która dobrze włada językiem angielskim? W takim razie może zainteresować Cię praca jako specjalista ds. obsługi klienta w firmie transportowej. Widełki wynoszą od 6 000 do 8 000 zł brutto.

Praca Bytom – czy jest tu dobrze płatna praca?

Jak widać, pomimo dużego bezrobocia, w Bytomiu można znaleźć pracę. W dodatku nawet tę lepiej płatną i to niezależnie od tego, czy posiadasz wykształcenie wyższe, czy też nie. Wyraźnie widać, że szczególnie przemysł oraz transport poszukują kolejnych osób do ich kadr. Jednak również w innych branżach nieustannie brakuje ludzi.

Jeśli jesteś osobą bezrobotną, której brakuje odpowiednich kwalifikacji, możesz zajrzeć na stronę internetową Urzędu Pracy w Bytomiu. Znajdują się na niej informacje dotyczące szkoleń oraz kursów, które mogą zwiększyć Twoje szanse na rynku pracy.

Wiemy, że poszukiwanie zatrudnienia potrafi być problematyczne. Mimo to warto nieustannie próbować. Dobrą praktyką może być również poprawienie swojego CV lub przygotowanie go na nowo, w bardziej estetycznej formie. Aplikuj również w miejsca, gdzie nie spełniasz wszystkich wymagań, ponieważ potencjalny pracodawca i tak może być Tobą zainteresowany. Praca w Bytomiu czeka na Ciebie!

Czy w Bytomiu znajdziesz dobrze płatną pracę?

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.