Wiadomości z Bytomia

Zostań społecznym instruktorem młodzieżowym

  • Dodano: 2021-09-08 07:00, aktualizacja: 2021-09-07 20:46

Do 12 września potrwa nabór do grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych (SIM) działającej przy bytomskim oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża.

Aby dowiedzieć się więcej, warto 8 września zajrzeć do Agory, gdzie od 10.00 do 13.00 swoje stoisko promocyjne będzie miało PCK.

SIM to w strukturach Polskiego Czerwonego Krzyża Społeczny Instruktor Młodzieżowy - wolontariusz, który udziela i uczy pierwszej pomocy, pomaga osobom potrzebującym, angażuje się życie społeczne.

Do projektu "Zostań SIMem w PCK Bytom!" mogą się zgłaszać osoby w wieku od 15 do 25 lat

Spotkanie informacyjne odbędzie się 15 września o 18.00 w siedzibie Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Moniuszki 13. Podczas wydarzenia wolontariusze oraz pracownicy PCK opowiedzą m.in. o projekcie oraz o działalności PCK.

W dalszej części projektu uczestnicy wezmą udział m.in w szkoleniu z pierwszej pomocy, warsztatach z autoprezentacji z wykorzystaniem technik aktorskich, warsztatach z organizowania wydarzeń społecznych i kulturalnych oraz warsztatach filmowych połączonych z realizacją trzech klipów promujących ideę wolontariatu.

Następnie uczestnicy projektu przeprowadzą pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz zaprezentują ideę projektu „Zostań SIMem w PCK Bytom!” w wybranych bytomskich szkołach średnich.

Osoby zainteresowane dalszymi działaniami w PCK utworzą grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych, którą będą prowadzić przy Oddziale Rejonowym PCK w Bytomiu, a tym samym dołączą do ogólnopolskiej oraz międzynarodowej społeczności młodzieżowych wolontariuszy Czerwonego Krzyża!

Aby wziąć udział w projekcie należy zarejestrować się poprzez formularz: https://forms.gle/qSj3FJXk6wLuBQb86. Więcej informacji można uzyskać pisząc na: biuro@pck.bytom.pl, paulina.prokopiuk@gmail.com lub dzwoniać pod nr tel. 32 281 36 81.

 Projekt dofinansowano ze środków gminy Bytom w ramach programu regrantowego „lokalne działania”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również