Wiadomości z Bytomia

„Znakopolis” - więcej niż przedstawienie. Dla dzieci wystąpili uczniowie szkoły policyjnej

  • Dodano: 2022-11-18 07:00, aktualizacja: 2022-11-17 18:23

W Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark odbyły się przedstawienia teatralne dla dzieci pod tytułem „Znakopolis”. Na scenie wystąpili uczniowie z klas policyjnych bytomskiej szkoły przy ulicy Webera, a na widowni zasiadły pierwszaki z miejscowych podstawówek.

Spektakl to wspólne przedsięwzięcie policjantów z bytomskiej komendy, szkoły i teatru w ramach prowadzonej profilaktyki dla najmłodszych „Bezpieczna droga do szkoły”.

We wtorek i środę Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark gościł uczniów klas pierwszych miejscowych szkół podstawowych. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pod tytułem „Znakopolis”, w którym w roli aktorów wystąpili uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących przy ulicy Webera w Bytomiu. Młodzież przedstawiła sztukę w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły". Przedstawienie odbyło się dzięki inicjatywie policjantek z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

„Znakopolis” to więcej niż przedstawienie. Dla dzieci wystąpili uczniowie szkoły policyjnej

Nowatorski pomysł komisarz Anna Lenkiewicz na profilaktykę dla najmłodszych, który zrealizowała wspólnie z młodszą aspirant Emilią Kożuch przy wsparciu szkoły oraz teatru zaowocował spektaklem „Znakopolis”. Założeniem przedstawienia było przekazanie najmłodszym w sposób zabawny zasad bezpiecznego zachowania podczas drogi do szkoły i powrotu do domu.

W ciągu dwóch dni młodzież wystawiła aż sześć przedstawień dla uczniów klas pierwszych bytomskich szkół podstawowych. Przed każdym spektaklem policjantka wraz z maskotką śląskiej Policji „Sznupkiem” wprowadzała dzieci w bajkowy świat przedstawienia, a po jego zakończeniu przypomniała uczniom reguły, którymi powinni się kierować, aby bezpiecznie poruszać się po drodze.

Maluchom bardzo podobała się wystawiana sztuka i za każdym razem artyści otrzymywali gromkie brawa. Gośćmi specjalnymi na jednym z przedstawień byli Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor Damian Radziejowski, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji aspirant sztabowy Adam Jakubiak i Zastępca Prezydenta Miasta Bytomia Adam Fras oraz Dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących Dagmara Jarosz-Lewandowska.

kmp bytom przedstawienie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również