Wiadomości z Bytomia

Zmiany organizacji w ruchu drogowym na terenie miasta

  • Dodano: 2022-01-03 07:30, aktualizacja: 2022-01-03 07:40

Poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym mają służyć wprowadzone przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów zmiany w organizacji ruchu na terenie naszego miasta.

Zmiany wprowadzono m.in. w Stolarzowicach, Rozbarku, Łagiewnikach, Śródmieściu, Suchej Górze oraz Stroszku-Dąbrowie Miejskiej.

W rejonie Szkoły Podstawowej nr 43 przy ul. Suchogórskiej w Stolarzowicach uzupełniono brakujące barierki na odcinku od istniejącego przy skrzyżowaniu z ul. Gombrowicza przejścia dla pieszych do wyjazdu z terenu szkoły. Z kolei na al. Jana Pawła II na odcinku naprzemiennych łuków poziomych wprowadzono ograniczenia prędkości do 50km/h oraz na całej długości linię ciągłą, uniemożliwiając zmianę pasa, co również ma się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie.

Kolejne zmiany

Z kolei na ul. Prywatnej pojawił się próg zwalniający i lustro drogowe, zaś pomiędzy ulicami Tuwima-Chorzowskiej wprowadzono strefę TEMPO 30 oraz na terenie osiedla zakaz wjazdu samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 5t.

Zmiany zaszły również w oznakowaniu wjazdu z ul. Odrzańskiej do ul. Strzelców Bytomskich. Zlikwidowano m.in. znak B-33 - 50km/h, wydłużono odcinek objęty zakazem wyprzedzania na kierunku w stronę ul. Dworskiej oraz zmieniono limit tonażu z 3,5t do 5t z wyjątkami.

Ważna zmiana zaszła także po południowej stronie ul. Wrocławskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Piekarskiej do skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawskich, gdzie wprowadzono ciąg pieszo-rowerowy celem umożliwienia dojazdu rowerzystom w okolice CH Agora.

Kolejne zmiany w ruchu drogowym Miejski Zarząd Dróg i Mostów wprowadził poprzez:

  • Zabezpieczenie rejonu wlotu ul. Romanowskiego do ul. Palińskiego przed rozjeżdżaniem chodnika oraz zieleńca;
  • Wprowadzenie słupków blokujących celem poprawy widoczności dla zjazdu zlokalizowanego pomiędzy budynkami nr 39a, 39b do ul. Strzelców Bytomskich;
  • Poprawę widoczności dla zachodniego wlotu ul. Lazarówka do ul. Holeczków;
  • Zmianę odcinka postoju dla pojazdów TAXI na ul. Chopina;
  • Zabezpieczenie i oznakowanie nowo powstałego przejścia dla pieszych przez torowisko tramwajowe w rejonie budynku nr 5a przy ul. Świętochłowickiej;
  • Wprowadzenie strefy TEMPO 30 na ulicach położonych w ścisłym centrum miasta pomiędzy ulicami Piłsudskiego, Miarki, Witczaka, Powstańców Warszawskich;
  • Uporządkowanie oznakowania poziomego na odcinku ul. Długiej oraz oznakowanie wlotu drogi wewnętrznej bez przejazdu.
Zmiany organizacji w ruchu drogowym na terenie miasta

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również