Wiadomości z Bytomia

Zmiana rozkładu jazdy PKP od 13 marca. Spore zmiany w Bytomiu

  • Dodano: 2022-03-14 06:30, aktualizacja: 2022-03-13 11:25

Modernizacja linii kolejowej nr 131 i wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku z Tarnowskich Gór przez Bytom do Katowic.

To najważniejsza zmiana, jaka czeka od 13 marca pasażerów Kolei Śląskich. Zmiany czekają również pasażerów na trasie Bytom - Gliwice, gdzie wprowadzone zostały modyfikacje rozkładu jazdy.

Jakie zmiany czekają pasażerów?

Linia nr 131, po której poruszają się pociągi linii S8 z Lublińca przez Tarnowskie Góry, Bytom do Katowic pełni ważną rolę na mapie połączeń kolejowych województwa śląskiego. Na linii S8 w dni robocze kursuje 28 pociągów dziennie. Rocznie Koleje Śląskie przewożą tą linią blisko 50 tys. pasażerów. W trosce o komfort pasażerów w niedzielę 13 marca, kiedy PKP PLK rozpoczęła modernizację odcinka z Nakła Śląskiego do Chorzowa Batorego, Koleje Śląskie uruchomią komunikację zastępczą.

Na odcinku z Lublińca do Tarnowskich Gór (przez Rusinowice, Koszęcin, Kalety i Miasteczko Śląskie) bez zmian będą kursowały składy Kolei Śląskich. Z kolei na odcinku z Tarnowskich Gór do Katowic pasażerowie posiadający ważny bilet kolejowy Kolei Śląskich będą mogli skorzystać nie tylko z zastępczej komunikacji autobusowej, ale także z linii autobusowych M3 oraz T40, kursujących w ramach Zarządu Transportu Metropolitarnego (ZTM).

Lokalizacje komunikacji zastępczej

Zastępczą komunikację autobusową będą realizowały dwie linie autobusowe - S8 i S80. Pierwsza - ekspresowa, będzie obsługiwała bezpośrednie kursy pomiędzy Tarnowskimi Górami (dworzec autobusowy przy ul. Pokoju), a Katowicami (dworzec autobusowy przy ul. Sądowej). Druga - osobowa, będzie się dodatkowo zatrzymywać na przystankach ulokowanych w Nakle Śląskim (przystanek ZTM Nakło Śląskie przy ul. Głównej), Radzionkowie (przystanek ZTM Radzionków Dworzec PKP przy ul. św. Wojciecha, przystanek ZTM Rojca Centrum Przesiadkowe przy ul. Kużaja), Bytomiu (przystanek ZTM Dąbrowa Miejska przy ul. Celnej, przystanek ZTM Karb przy ul. Miechowickiej, dworzec autobusowy przy pl. Wolskiego) i Chorzowie (przystanki ZTM Chorzów Stabika i ZTM Nowa przy ul. Katowickiej, przystanek ZTM Chorzów Rynek/ZTM Estakada przy ul. Katowickiej).

Zmiany w rozkładzie jazdy na trasie Bytom - Gliwice - Bytom

Linia S18 łącząca Bytom z Gliwicami nadal będzie obsługiwana przez 15 par pociągów w dni robocze oraz 11 par pociągów w dni świąteczne, jednak od 13 marca nastąpią korekty w rozkładzie jazdy zarówno pociągów odchodzących ze stacji w Bytomiu, jak również w Gliwicach. Część zmian to kilkuminutowe korekty w porównaniu z obowiązującym rozkładem jazdy, jednak w kilku przypadkach zmiany sięgają nawet kilkunastu minut, dlatego prosimy, aby przed wyjazdem dokładnie sprawdzić nowy rozkład jazdy linii nr S18, który dostępny jest na stronie Kolei Śląskich - Linia S18 - Bytom - Gliwice - Bytom.

Gdzie szukać informacji i rozkładu jazdy?

Informacje dotyczące szczegółów funkcjonowania komunikacji zastępczej i lokalizacji przystanków pasażerowie znajdą na dworcach i stronie: www.kolejeslaskie.pl Informacji udziela również całodobowa infolinia dostępna pod numerem telefonu: 32 428 88 88.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również