Wiadomości z Bytomia

Zimowe ferie w Bytomiu: Darmowe zajęcia sportowe i rozrywka dla dzieci!

  • Dodano: 2024-01-16 10:00

Szukasz pomysłu na ferie? Bytomskie ośrodki sportu przygotowały bogatą ofertą zajęć dla dzieci z Bytomia. Oprócz OSiR w organizację bezpłatnych zajęć dla dzieci włączyły się też Skarpa Bytom i CrossFit Bytom.

 - Z roku na rok dokładamy starań, aby zimowa oferta zajęć dla dzieci i młodzieży była ciekawsza i różnorodniejsza, by każdy znalazł coś dla siebie. W tym roku na aktywnych przez całe ferie czekają m.in. lodowiska, pływalnia oraz zajęcia w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom, a także w CrossFit Bytom - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Za darmo na basen i na łyżwy

Lubisz jazdę na łyżwach? Jeśli tak, zapraszamy na Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71 oraz na lodowisko sezonowe w Parku Miejskim. Harmonogram ślizgawek lodowiska otwartego oraz krytego, jest dostępny w załączniku poniżej. Uczniowie bytomskich szkół publicznych mogą skorzystać z lodowiska bezpłatnie za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. Uwaga! Na pływalnię krytą obowiązują zapisy - szczegóły w Harmonogramie Akcji Zima

Podczas ferii zimowych na krytej pływalny przy ul. Parkowej 1 organizowana będzie bezpłatna nauka pływania dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat oraz od 10 do 16 lat. Przez całe ferie dzieci i uczniowie bytomskich szkół publicznych za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej mogą korzystać z pływalni za darmo.

Na bezpłatne zajęcia sportowe, gry i zabawy dla dzieci zaprasza także Hala na Skarpie przy ul. Modrzewskiego 5a. Harmonogram poniżej.

Gryfne czwartki na ściance

Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom zaprasza dzieci z Bytomia na bezpłatną wspinaczkę w strefie dla najmłodszych. Możliwość darmowego korzystania z tej strefy będzie obowiązywała podczas trwania ferii zimowych w województwie śląskim w czwartki (1 i 8 lutego) w godzinach od 9.00 do12.00 (ostatnie wejście o 11.00).

Liczba miejsc jest ograniczona (ośmioro dzieci na godzinę) i obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod numerem tel. 601 141 111. Wymagana jest obecność i nadzór opiekuna podczas zabawy dziecka na ściankach. Dziecko powinno zabrać ze sobą obuwie zmienne i wygodny strój sportowy.

Gryfne wspinanie to kilkanaście kolorowych i tematycznych torów wspinaczkowych, z którymi mogą zmierzyć się najmłodsi oraz dziecięca boulderownia, na której mogą spróbować swoich sił zarówno maluchy jak i starsze dzieci.

Przygoda z podnoszeniem ciężarów 

Akcję Bytom - Ferie na Sportowo, czyli bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe oraz naukę technik podnoszenia ciężarów organizuje CrossFit Bytom przy ul. Składowej 2.

Pod okiem licencjonowanych trenerów trzy razy w tygodniu dzieci  w wieku od 8 do 12 lat oraz od 13 do 15 lat, będą rozwijać swoją sprawność fizyczną i poznawać podstawowe techniki podnoszenia ciężarów.

Zajęcia prowadzone są przez licencjonowanego trenera podnoszenia ciężarów Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów z wieloletnim doświadczeniem zawodniczym i trenerskim. Młodzi adepci będą korzystać z przestrzeni dedykowanej zajęciom sportowym i profesjonalnego  sprzętu przeznaczonego do zajęć dla dzieci.

W pierwszym tygodniu ferii zajęcia odbędą się w 29 stycznia, 31 stycznia oraz 2 lutego, a w drugim tygodniu - 5, 7 i 9 lutego. Zajęcia trwają 90 minut. Liczba miejsc ograniczona. O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy oraz więcej informacji w recepcji klubu lub pod numerem: tel. 667 282 773.

docx 2024-01-16 Akcja Zima w mieście - OSIR Akcja Zima w mieście - OSIR22.15KB
docx 2024-01-16 Oświadczenie uczestnika Oświadczenie uczestnika18.89KB

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również