Wiadomości z Bytomia

[ZDJĘCIA] Bytom na jeden dzień stał się Miastem Karate

  • Dodano: 2023-02-28 06:30, aktualizacja: 2023-02-27 18:12

Już po raz trzeci w naszym mieście zrealizowany został projekt z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego - „Bytom Miastem Karate”. Organizatorzy zawodów - bytomski klub MUKS Ippon Bytom zachęceni dwiema pierwszymi edycjami ponownie zgłosili projekt, który wybrali bytomianie w głosowaniu, dzięki czemu 26 lutego w Hali na Skarpie mogliśmy zobaczyć pokazy i zmagania karateków w ramach Mistrzostw Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym.

Już po raz trzeci w naszym mieście zrealizowany został projekt z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego - „Bytom Miastem Karate”Już po raz trzeci w naszym mieście zrealizowany został projekt z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego - „Bytom Miastem Karate”

- Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym są szansą dla wielu młodych, ale również doświadczonych karateków na zaprezentowanie swoich umiejętności. Już po raz trzeci organizujemy tę imprezę w ramach projektu zgłoszonego do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego - mówi Janusz Sowa, organizator zawodów oraz prezes klubu MUKS Ippon Bytom i trener kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Kihon, katai kumite. Wspaniałe pokazy i walki karateków

Podczas niedzielnych zawodów w Hali na Skarpie zobaczyliśmy nie tylko pokazy i walki w różnych konkurencjach, jak kihon w ruchu, kata, kumite, kumite kogo i jiyu kumite w ramach Mistrzostw Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym, ale także odbyły się konkursy, gry i zabawy oraz walki i pokazy rycerskie.

Swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi adeptci karate z rocznika 2016 i młodsi, ale także doświadczenie karatecy rywalizujący w seniorskich zawodach, gdzie osiągają liczne sukcesy w kraju i poza granicami Polski.

Wyniki Mistrzostw Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym w Bytomiu.

Warto dodać, że w ramach dzisiejszego wydarzenia do Bytomia zaproszono specjalnego gościa - Radosława Olczyka, zdobywcę Pucharu Europy, który nie tylko poprowadził trening, ale również seminarium na temat tajników karate.

Organizatorem zawodów był bytomski klub MUKS Ippon, którego prezesem jest Janusz Sowa, trener kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Klub jest jednym z najlepszych w Polsce, a szkolenia prowadzi nie tylko w kilku miejscach w Bytomiu, ale również w Katowicach i Tarnowskich Górach. Warto dodać, że główna siedziba klubu znajduje się w hali sportowej przy ul. Strzelców Bytomskich 131, a prezes klubu jest nie tylko trenerem kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, ale także egzaminatorem krajowym Polskiego Związku Karate Tradycyjnego oraz sędzią międzynarodowym. Bytomski klub posiada także licencję Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i jest członkiem założycielem Śląskiego Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego z siedzibą w Bytomiu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również