Wiadomości z Bytomia

Wywóz nielegalnych odpadów - kierowca złapany na gorącym uczynku

  • Dodano: 2019-05-15 09:30, aktualizacja: 2019-05-15 11:07

Służby miejskie po raz kolejny podjęły szybką interwencję, zatrzymując w poniedziałek na gorącym uczynku kierowcę samochodu ciężarowego wyrzucającego odpady. O sprawie natychmiast bytomscy strażnicy powiadomili Policję, która już podjęła czynności mające na celu jej wyjaśnienie – mówi zastępca prezydenta Bytomia, Waldemar Gawron.

W poniedziałek, 13 maja około południa strażnicy miejscy podczas kontroli rejonu ul. Strzelców Bytomskich w Bytomiu-Suchej Górze zauważyli pojazd ciężarowy, który wysypywał odpady na jednej z posesji. Kierowca samochodu ciężarowego nie spodziewał się natychmiastowej akcji bytomskich strażników, którzy zatrzymali go na gorącym uczynku. Na miejsce przybyli również policjanci, pracownicy Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz zastępca prezydenta Bytomia, Waldemar Gawron.

Podczas kontroli okazało się, że samochód nie był oznakowany, a kierowca nie posiadał żadnych dokumentów zezwalających na przewóz odpadów. Warto podkreślić, że w trakcie sprawdzania pierwszego pojazdu, na miejsce przyjechał kolejny samochód, również z zamiarem wyrzucenia odpadów - mówi Maciej Koźmiński z Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Będący na miejscu policjanci zatrzymali obydwa samochody i kierowców do wyjaśnienia sprawy. Na razie wiadomo, że samochód przewoził takie odpady jak: gruz budowlany, plastik, ceramikę oraz papę. Jak podkreślają urzędnicy z Wydziału Inżynierii Środowiska na miejscu, gdzie znaleziono odpady, odkryto również podkłady kolejowe, które mogą stanowić zagrożenie dla środowiska. 

Jesteśmy zdeterminowani w walce z nielegalnym odpadami. W tej walce nasze służby są coraz skuteczniejsze. Dowodem na to jest dzisiejsza akcja, dzięki której załapaliśmy na gorącym uczynku jednego kierowcę, a drugiemu udaremniliśmy wyrzucenie odpadów – podkreśla Waldemar Gawron.

Warto podkreślić, że teren, gdzie ujawniono odpady leży tuż obok "Obszaru Natura 2000", a więc o szczególnych wartościach przyrodniczych i krajoznawczych.

O sytuacji został także powiadomiony Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.