Wiadomości z Bytomia

Wypadek na przejeździe kolejowym - ćwiczenia

  • Dodano: 2018-04-24 08:15, aktualizacja: 2018-04-23 15:32

W Bytomiu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym miał miejsce wypadek pociągu przewożącego licealistów. Lokomotywa z dużą siłą uderzyła w samochód osobowy. Ze zgłoszenia jednoznacznie wynika, że jest to zdarzenie komunikacyjne o charakterze masowym. Poszkodowanych jest około 15 osób.

Brzmi groźnie, ale to na szczęście tylko krótki opis scenariusza działań mundurowych pod kryptonimem „WAGON”, zorganizowanych przez bytomską policję. W ćwiczeniach praktycznych, które zorganizowano w Stroszku, uczestniczyli policjanci z bytomskiej komendy oraz strażacy. Pokrzywdzonych pasażerów zagrali uczniowie klas mundurowych z bytomskiej szkoły przy ulicy Webera. Zadaniem mundurowych było zabezpieczenie miejsca wypadku drogowego oraz pomoc rannym osobom. Policjanci podejmowali także działania związane ze ścisłą współpracą ze strażakami oraz miejskimi służbami odpowiedzialnymi za sytuacje kryzysowe. Ponadto wykonywali wszelkie niezbędne zadania związane z wypadkiem w ruchu lądowym.

Celem ćwiczeń było między innymi sprawdzenie mobilności wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w mieście. Doskonalenie pracy sztabu oraz procesów decyzyjnych związanych z zagrożeniem katastrofą w ruchu lądowym. Po analizie działań służb na miejscu wypadku obserwatorzy ćwiczeń: podinsp. Dariusz Dziurka – Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu, bryg. Krzysztof Giel, st. kap. Tomasz Rutkowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu oraz pani Monika Habińska - Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych, przekażą swoje spostrzeżenia i uwagi uczestnikom ćwiczeń.

W działaniach nikt nie ucierpiał a widoczne obrażenia uczestników zostały ucharakteryzowane dla potrzeb szkoleniowych.

Wypadek na przejeździe kolejowym - ćwiczenia

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.