Wiadomości z Bytomia

Władze Bytomia nasadzą 76 nowych drzew w mieście. Termin? Do końca maja

  • Dodano: 2023-05-26 09:00

W tym tygodniu UM Bytom rozpoczął kolejną akcję sadzenia drzew. W dwudziestu sześciu miejscach na terenie Bytomia na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów nasadzonych zostanie 76 drzew, w tym takie gatunki, jak m.in. jesion wyniosły, klon zwyczajny, lipa drobnolistna oraz jarząb szwedzki.

Pracownicy MZDiM w Łagiewnikach na ul. Armii Krajowej i w Rozbarku przy ul. Kilara nasadzą jesiony wyniosłe. W Stroszku przy ul. 11 listopada rosnąć będą jarzęby mączne, a ul. Gwarków Tarnogórskich 7a lipy drobnolistne.

W Suchej Górze przy ul. Lazarówka 22 zostaną nasadzone klony zwyczajne, podobnie jak w Bobrku wzdłuż ul. Konstytucji 78-86. W Miechowicach przy placu zabaw na ul. Bukowej jarzęby pospolite. To tylko część planu nasadzeń, który do końca maja zrealizuje Miejski Zarząd Dróg i Mostów.

Wśród 76 nowych drzew będą również złotokap zwyczajny, buk zwyczajny, jarząb szwedzki oraz klony w odmianie Globosum.

76 nowych drzew do końca maja w Bytomiu

Nowe drzewa zostaną nasadzone m.in. na placu zabaw przy ul. Bukowej Nowe drzewa zostaną nasadzone m.in. na placu zabaw przy ul. Bukowej

Drzewa sadzimy w maju ze względu na to, że wiosna jest okresem sprzyjającym tego typu pracom. Aura nam sprzyja - gleba jest odpowiednio uwilgotniona, a prognostycy nie przewidują w najbliższym czasie upałów. Dodatkowo do nasadzeń wykorzystujemy drzewa w balotach, które można sadzić praktycznie przez cały rok, z wyjątkiem skrajnie niesprzyjających warunków atmosferycznych, czyli długotrwałych upałów oraz utrzymujących się znacznych spadków temperatury, kiedy podłoże jest przemrożone - tłumaczy Dominika Przybyła, zastępca Kierownika Działu Zieleni w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów.

nasadzenia drzew

Komentarze (1)    dodaj »

  • Janusz

    Witam, tę przeklętą przez mieszkańców koksownię na Bobrku należy szczelnie obsadzić drzewami a najlepiej wysadzić w powietrze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również