Wiadomości z Bytomia

W środku nocy w jednym z bytomskich szpitali wybuchł pożar! Ewakuowano 57 osób!

  • Dodano: 2021-08-17 11:15

We wtorek, ok. godziny 2.00 w nocy, w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu wybuchł pożar. Żywioł szalał w jednej z sal Oddziału Chorób Wewnętrznych. Przyczyny zdarzenia nie są jeszcze znane. 


Do zdarzenia doszło w nocy we wtorek, 17 sierpnia. Żywioł szalał w trzyosobowej sali na oddziale chorób wewnętrznych. Personel szpitala ewakuował pacjentów znajdujących się na piętrze ogarniętym pożarem zanim do lecznicy dotarli strażacy. Akcja przebiegała błyskawicznie. 

- Dzisiaj nad ranem w trzyosobowej sali chorych Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu pojawił się ogień. Szybka reakcja personelu i strażaków sprawiła, że ogień nie rozprzestrzenił się poza salę chorych. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 57 pacjentów oddziału wewnętrznego oraz pozostałych oddziałów ewakuowano – część z nich nad ranem powróciła już do swoich sal – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Jak podaje mł. asp. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, o godz. 2:08 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu przyjęło zgłoszenie o pożarze. Kiedy strażacy dotarli na miejsce, stwierdzili, że z okien sali szpitalnej na drugim piętrze wydobywa się czarny gęsty dym. 

- Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru podając jeden prąd wody. Spaleniu uległo całe wyposażenie sali szpitalnej na II piętrze – wyjaśnia mł. asp. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Ewakuowano 57 osób

Kiedy strażacy wkroczyli do szpitala, przystąpiono do ewakuacji pozostałych pacjentów przebywających na III i IV piętrze. W sumie ewakuowano 57 osób.

- Po przeprowadzeniu akcji gaśniczej, oddymieniu i dokonaniu pomiarów szkodliwych substancji (nie stwierdzono zagrożenia), dyrekcja placówki rozdysponowała pacjentów na poszczególne oddziały szpitalne – dodaje mł. asp. Wojciech Krawczyk.

W działaniach udział wzięło 9 zastępów PSP, 33 strażaków, policja, personel szpitala. Prezydent Mariusz Wołosz wyjaśnił, że oddział wewnętrzny do czasu ustalenia przyczyny pożaru jest wyłączony z użytkowania, a pacjenci tego oddziału przebywają pod opieką personelu medycznego na innych oddziałach.

Oddział wewnętrzny jest wyłączony z użytkowania

Komunikat wydali także przedstawiciele Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu, pisząc:

- Natychmiast zadziałał system przeciwpożarowy i personel Szpitala – wezwana została Straż Pożarna. Ze wszystkich pięter budynku znajdującego się przy ul. Prusa ewakuowano na inne oddziały 57 pacjentów, którym zapewniono dalszą opiekę medyczną.  Nikt nie został ranny. Policja i Straż Pożarna ustalają przyczyny pożaru.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również