Wiadomości z Bytomia

W sobotę modlitwa o pokój w Ukrainie

  • Dodano: 2024-02-19 11:00

W sobotę, 24 lutego w drugą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Bytomiu-Miechowicach o godz. 10 rozpocznie się modlitwa o pokój. Po mszy organizatorzy zapraszają na spotkanie do pobliskiego Centrum Społeczności. W programie m.in. projekcja filmu „Oto jestem” oraz wystawa rysunków.

Inwazja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku

W sobotę, 24 lutego miną dwa lata od ataku. Fundacja "Kobiety Ukrainy Śląsk" wspólnie z Fundacją LWF w Polsce oraz Parafią Ewangelicko-Augsburską w Bytomiu w tym dniu organizują spotkanie dla osób z Ukrainy, które znalazły schronienie w Bytomiu. O godz. 10 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Matki Ewy 1 rozpocznie się msza ekumeniczna o pokój i wsparcie dla walczących na Ukrainie. Nabożeństwo będzie prowadzone w językach polskim i ukraińskim.

Po mszy organizatorzy zapraszają wszystkich na spotkanie i poczęstunek do pobliskiego Centrum Społeczności. W programie występy wokalne, wystawa rysunków, namalowanych przez ukraińskie dzieci, zatytułowana „Moja podróż do Polski w lutym 2022 roku” oraz projekcja filmu „Oto jestem”, który opowiada o pomocy udzielonej uchodźcom wojennym z Ukrainy przez parafie ewangelicko-augsburskie w Gliwicach, Krakowie, Bytomiu-Miechowicach i Golasowicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również