Wiadomości z Bytomia

W Bytomiu rozpoczęło się sprzątanie ulic i chodników

  • Dodano: 2022-02-17 06:30, aktualizacja: 2022-02-16 23:19

Słoneczna pogoda i brak przymrozków sprzyja oczyszczaniu ulic, parkingów, placów i pasa zieleni przydrożnej, które od zeszłego tygodnia trwa w naszym mieście.

Dodatkowa akcja oczyszczania miasta potrwa przy sprzyjających warunkach do początku marca, a łącznie zostanie oczyszczonych ponad 3,5 mln m2 terenów w pasie drogowym i poza pasem drogowym na łączną kwotę prawie 83 tys. zł.

- Dobre warunki atmosferyczne umożliwiają nam zlecenie oczyszczanie miasta jeszcze w ramach „Akcji Zima”. Na drogach, placach, chodnikach i skwerach oraz parkingach, ale również poza pasem drogowym pojawiły się specjalistyczne samochody przystosowane do oczyszczania oraz pracownicy firm realizujących na zlecenie miasta Akcję Zima - mówi Łukasz Kluza, kierownik Działu Oczyszczania w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Bytomiu.

Ponad 3,5 mln m2 terenów do oczyszczenia

Największą powierzchnią, jaka przeznaczona została do oczyszczenia są drogi i place w pasie drogowym - ponad 1,9 mln m2, ponad 960 tys. m2 trawników i podwórzy poza pasem drogowym, prawie 460 tys. m2 pasów zieleni przydrożnej oraz ponad 240 tys. m2 chodników i prześwitów w pasie i poza pasem drogowym.

W ubiegłym tygodniu zakończono już oczyszczanie pasa zieleni przydrożnej w Rozbarku, Stroszku i Łagiewnikach, a w kolejnych dniach realizowane będą prace w Szombierkach, Bobrku, Miechowicach i Karbiu. Z kolei poza pasem drogowym planowane są prace do końca bieżącego tygodnia w Miechowicach, Karbiu, Bobrku, Stroszku, Suchej Górze i Stolarzowicach, zaś w przyszłym tygodniu na drogach osiedlowych oraz w Śródmieściu.

W ramach dodatkowej akcji oczyszczania obecnie są sprzątane również główne szlaki komunikacje w poszczególnych dzielnicach miasta, dlatego prosi się kierowców o zwrócenie szczególnej uwagi na pracowników i pojazdy firm DROMAR - Zakład Usług Drogowych i Komunalnych Marian Kaliściak oraz Zakładu Usługowego Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek, które oprócz oczyszczania mechanicznego, stosują również oczyszczanie ręczne.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Basia Sawa

    Smieci na ul Jozefczaka leza juz od miesiaca na chodnikach, wcisniete miedzy stare budynki. Rece opadaja. Do kogo sie zwrocic? Tak jak wywiza smieci z kubkow tak powinna byc stworzona gruoa usuwania smueci z ulic. Wjazd do Bytomia nadal jest straszny, wlasnie wrocilam z innego zakatka kraju , Sudetow. Miasteczka czyste, zupelnie inaczej wygladaja. W Bytomiu rynek sie sprzata , ale uliczki, ktore dochodza do rynku, w oplakanym stanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również