Wiadomości z Bytomia

W Bytomiu rozpoczęło się sprzątanie ulic i chodników

  • Dodano: 2022-02-17 06:30, aktualizacja: 2022-02-16 23:19

Słoneczna pogoda i brak przymrozków sprzyja oczyszczaniu ulic, parkingów, placów i pasa zieleni przydrożnej, które od zeszłego tygodnia trwa w naszym mieście.

Dodatkowa akcja oczyszczania miasta potrwa przy sprzyjających warunkach do początku marca, a łącznie zostanie oczyszczonych ponad 3,5 mln m2 terenów w pasie drogowym i poza pasem drogowym na łączną kwotę prawie 83 tys. zł.

- Dobre warunki atmosferyczne umożliwiają nam zlecenie oczyszczanie miasta jeszcze w ramach „Akcji Zima”. Na drogach, placach, chodnikach i skwerach oraz parkingach, ale również poza pasem drogowym pojawiły się specjalistyczne samochody przystosowane do oczyszczania oraz pracownicy firm realizujących na zlecenie miasta Akcję Zima - mówi Łukasz Kluza, kierownik Działu Oczyszczania w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Bytomiu.

Ponad 3,5 mln m2 terenów do oczyszczenia

Największą powierzchnią, jaka przeznaczona została do oczyszczenia są drogi i place w pasie drogowym - ponad 1,9 mln m2, ponad 960 tys. m2 trawników i podwórzy poza pasem drogowym, prawie 460 tys. m2 pasów zieleni przydrożnej oraz ponad 240 tys. m2 chodników i prześwitów w pasie i poza pasem drogowym.

W ubiegłym tygodniu zakończono już oczyszczanie pasa zieleni przydrożnej w Rozbarku, Stroszku i Łagiewnikach, a w kolejnych dniach realizowane będą prace w Szombierkach, Bobrku, Miechowicach i Karbiu. Z kolei poza pasem drogowym planowane są prace do końca bieżącego tygodnia w Miechowicach, Karbiu, Bobrku, Stroszku, Suchej Górze i Stolarzowicach, zaś w przyszłym tygodniu na drogach osiedlowych oraz w Śródmieściu.

W ramach dodatkowej akcji oczyszczania obecnie są sprzątane również główne szlaki komunikacje w poszczególnych dzielnicach miasta, dlatego prosi się kierowców o zwrócenie szczególnej uwagi na pracowników i pojazdy firm DROMAR - Zakład Usług Drogowych i Komunalnych Marian Kaliściak oraz Zakładu Usługowego Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek, które oprócz oczyszczania mechanicznego, stosują również oczyszczanie ręczne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również