Wiadomości z Bytomia

Uwaga pasażerowie! Zmiana trasy autobusów w związku z rewitalizacją ul. Mickiewicza

  • Dodano: 2023-01-02 06:30, aktualizacja: 2023-01-01 16:28

Od 4 stycznia pasażerów linii autobusowych nr: 24, 52, 99, 104, 114, 192, 700, 708 oraz M102 czekają zmiany w związku z trwającą rewitalizacją ulicy Mickiewicza w Śródmieściu.

Planowane w pasie drogowym prace na ul. Mickiewicza spowodują ograniczenie przepustowości tej ulicy, dlatego też od 4 stycznia autobusy komunikacji miejskiej nie będą kursowały ulicą Mickiewicza, jak również wyłączony z obsługi zostanie przystanek Bytom Gallusa, a w zamian część autobusów będzie obsługiwała przystanek Bytom Wesoła zlokalizowany w rejonie skrzyżowania ul. Witczaka i Sandomierskiej.

Zmiany w komunikacji 9 linii autobusowych

W związku z wyłączeniem ulicy Mickiewicza dla komunikacji autobusowej, od 4 stycznia dla autobusów linii nr: 24, 52, 99, 104, 114, 700 oraz M102 zostaną czasowo zmienione przebiegi tras w obydwu kierunkach.

W kierunku Piekar Śląskich trasa wszystkich ww. linii będzie przebiegała od ulicy Chrobrego następującymi ulicami: Prusa i Witczaka, tj. z pominięciem ul. Mickiewicza, co oznacza, że linie te nie będą obsługiwały przystanku Bytom Gallusa, a w zamian będą się zatrzymywać na tymczasowym przystanku Bytom Wesoła w rejonie skrzyżowania ul. Witczaka z ul. Sandomierską.

W kierunku centrum Bytomia autobusy linii nr: 24, 99 i 104 będą kursowały jak dotychczas, natomiast linie autobusowe nr: 52 i 700 będą kursowały od ulicy Prusa przez pl. Akademicki, ul. Żeromskiego, Korfantego do ul. Piłsudskiego, bez obsługi przystanków przy ul. Chrobrego, jednak z obsługą przystanków: Bytom Plac Akademicki (nż) oraz Bytom Plac Jana III Sobieskiego.

Warto podkreślić, że jednocześnie w tym kierunku ulegnie zmiana trasy linii nr 114, która będzie przebiegała od ul. Mickiewicza, ulicami: Prusa, Chrobrego, Żeromskiego, Korfantego do ul. Piłsudskiego. Wyłączony zostanie z obsługi przystanek Bytom Plac Akademicki, jednak z obsługą przystanku Bytom Szpital Nr 1 przy ul. Chrobrego.

Zmiany w komunikacji autobusowej będą dotyczyć również linii nr 192 i 708, które kursując ul. Witczaka będą dodatkowo obsługiwały tylko w kierunku Piekar Śląskich i Radzionkowa tymczasowy przystanek Bytom Wesoła.

Więcej informacji na stronie ZTM.

Jakie prace będą realizowane na ul. Mickiewicza?

W ramach projektu podobszaru 13 związanego z rewitalizacją ulicy Mickiewicza w Śródmieściu w części drogowej zostaną wykonane elementy małej architektury, wymieniona zostanie nawierzchnia skrajni przy jezdni oraz zaplanowano nowe nasadzenie zieleni niskiej i wysokiej. Warto dodać, że w ramach realizowanej inwestycji zaprojektowana zostanie przebudowa istniejących zieleńców, celem zwiększenie ich powierzchni, zamontowane zostaną płotki oraz palisady zabezpieczające zieleńce, jak również powstaną stanowiska dla rowerów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również