Wiadomości z Bytomia

Urodziny Domu Nadziei

  • Dodano: 2018-08-24 10:30

Katolicki Ośrodek „Dom Nadziei” w Bobrku obchodzi 23. rocznicę działalności. Z tej okazji, w sobotę, 8 września, na terenie placówki odbędzie się wielkie świętowanie.

Obchody rozpoczną się mszą św. w siedzibie ośrodka przy ul. Konstytucji 9. W dalszej części programu nie zabraknie występów artystycznych, sportowej rywalizacji i pikniku przy muzyce.

Dom Nadziei to jedyna taka placówka na Śląsku, gdzie młodzi ludzie z całej Polski po życiowych niepowodzeniach próbują zerwać z nałogiem i wrócić do zdrowia. Przez te wszystkie lata przyjęto do ośrodka ponad 2 000 pacjentów. Aby skuteczniej i efektywniej pomagać uzależnionym, otwarto poradnię, organizowane są konferencje naukowe oraz szkolenia i zajęcia profilaktyczne. Fundacja zasłynęła już z takich akcji charytatywnych, jak Cegiełka zamiast kwiatka, Przełam się Nadzieją, Honorowy Dawca Nadziei czy Kilometry Dobra.

Dom Nadziei przeprowadził też kampanię "Zaloguj się do świata dziecka" o współczesnych zagrożeniach dla dzieci i młodzieży oraz był organizatorem I Ogólnopolskiej Konferencji "Czas na zmiany", która odbyła się w Ustroniu. Ponadto fundacja rozpoczęła akcję: Buduj z Nami Nadzieję, której ambasadorem został reprezentant i mistrz Polski w piłce halowej, były wychowanek placówki - Rafał Franz.


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.