Wiadomości z Bytomia

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Mażoretek za nami! [GALERIA ZDJĘĆ]

  • Dodano: 2024-05-27 11:00

Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów kolejny dzień trwają zmagania mażoretek z całej Polski. W sobotę, 25 maja, w samo południe odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia Mistrzostw Polski z udziałem parlamentarzystów, władz miasta oraz przedstawicieli krajowych i zagranicznych organizacji mażoretkowych.

Dwa tysiące zawodniczek

Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów kolejny dzień trwają zmagania mażoretek z całej Polski. W sobotę, 25 maja, w samo południe odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia Mistrzostw Polski z udziałem parlamentarzystów, władz miasta oraz przedstawicieli krajowych i zagranicznych organizacji mażoretkowych.Takiego wydarzenia bytomskie lodowisko jeszcze nie widziało. Ponad dwa tysiące zawodniczek z 70 drużyn z całego kraju do niedzieli, 26 maja, walczyło o trofea w różnych kategoriach.

Jak się okazuje fantastyczna atmosfera, jaka panuje przy ul. Pułaskiego podczas rozgrywek hokejowych, nie jest zarezerwowana tylko dla tej dyscypliny sportowej. Muzyka, fantazyjne układy taneczne dopracowane w każdym szczególe, przyciągnęły na trybuny wielu kibiców.

O bogatych tradycjach hokejowych mówił podczas otwarcia Michał Staniszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu.

 - Bardzo się cieszymy, że Mistrzostwa Polski Mażoretek odbywają się właśnie w tym miejscu. Gorąco kibicuję UKS Charrms, niech wygra najlepszy. Odwiedzajcie nas częściej - mówił Michał Staniszewski.

- Organizując cztery mistrzostwa Polski w Ostrołęce, Będzinie, Dąbrowie Górniczej i wreszcie Bytomiu, zrobiliśmy ogromny skok w rozwoju sportu mażorektowego. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie - mówiła Marta Jabłońska, prezeska Związku Sportowego Mażoretek.

Sport mażoretkowy to tylko pompony, cekiny i widowiskowe choreografie? Nic podobnego. To dyscyplina, który wymaga ogromnego wysiłku i precyzji, o czym można się przekonać odwiedzając bytomskie lodowisko.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również