Wiadomości z Bytomia

Umowa na przebudowę boiska Silesii w Miechowicach podpisana

  • Dodano: 2018-05-22 09:00

Ponad 4 mln zł będzie kosztowała gruntowna modernizacja boiska piłkarskiego KS Silesia w Bytomiu – Miechowicach. W piątek, 18 maja podpisana została umowa z firmą InterHall Sp. z o.o., która będzie wykonawcą prac na boisku przy ul. Dzierżonia.

Środki na modernizację obiektu w Bytomiu – Miechowicach zaplanowano w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Bytomia na lata 2018 – 2046 i wynoszą ponad 4 mln zł, z czego prawie 1 930 700 zł pochodzić będzie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resztę sfinansuje budżet gminy Bytom /ponad 2,2 mln zł/, a cała kwota umowy na realizację inwestycji wynosi 4 mln 149 tys. zł.

Ogromnie się cieszę, że na sportowej mapie Bytomia zostanie zmodernizowany kolejny obiekt. Od wielu lat prowadzimy działania, aby poprawić infrastrukturę sportową w naszym mieście, korzystając z zewnętrznego dofinansowania – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Teraz dzięki pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki wyremontujemy boisko piłkarskie, które będzie służyć nie tylko piłkarzom Silesii Miechowice, ale przede wszystkim dzieciom i młodzieży z naszego miasta – dodaje prezydent Bartyla.

Modernizacja boiska „dolnego” zrealizowana zostanie w 2018 roku i będzie obejmować między innymi: wykonanie pełnowymiarowego boiska piłkarskiego z odwodnieniem oraz nawierzchnią z trawy syntetycznej /spełniającej wymagania FIFA Quality Concept for Footbal Turf/ i piłkochwytów, budowę trybuny dla kibiców na 200 miejsc, remont istniejącego oświetlenia, tak aby zapewnić oświetlenie murawy na poziomie 200 luxów, wykonanie ogrodzenia obiektu oraz montaż sprzętu sportowego na boisku.

Warto dodać, że obiekt zostanie również dostosowany dla osób niepełnosprawnych poprzez budowę, po obu stronach trybun, miejsc dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Autor: Tomasz Sanecki

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.