Wiadomości z Bytomia

Uczta dla melomanów

  • Dodano: 2018-07-23 08:00, aktualizacja: 2018-07-23 08:09

To było wielkie święto dla miłośników muzyki i sztuki baletowej. Podczas dzisiejszego koncertu w ramach Festiwalu Muzyka Narodów usłyszeliśmy najpiękniejsze rosyjskie utwory klasyczne i ludowe.

Dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpiła wybitna wokalistka operowa i solistka Swietłana Kaliniczenko. Gwiazda dzisiejszego popołudnia ukończyła z wyróżnieniem Narodową Akademię Muzyczną im. Czajkowskiego w Kijowie. Następnie doskonaliła swój warsztat we Włoszech i Wiedniu. W Polsce zadebiutowała partią Ewy na scenie Opery Wrocławskiej w premierowym przedstawieniu opery "Raj utracony" Krzysztofa Pendereckiego . Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów wokalnych. Koncert prowadził niezastąpiony Juliusz Ursyn-Niemcewicz, który w lekki i dowcipny sposób zaznajamiał publiczność z tematyką muzyki rosyjskiej i wprowadzał w kolejne utwory. Artystą na scenie towarzyszyli tancerze baletowi.

Przed nami jeszcze kilka niedzielnych spotkań z muzyką. Już za tydzień, jak zwykle o 16.00, na wszystkich melomanów będzie czekała kolejna duchowa uczta - poznamy najpiękniejsze utwory muzyki dawnej i współczesnej w języku hebrajskim i polskim. Wydarzenie będzie złożone z dwóch części. Najpierw w godzinnym występie usłyszymy kwartet: pianino, skrzypce, klarnet, bas i śpiew Juliusza Ursyna - Niemcewicza (tenor). W kolejnej – półgodzinnej części - wystąpią artyści Teatru Żydowskiego z Warszawy: Henryk Rajfer, Monika Chrząstkowska z klezmerskim zespołem.

Wszystkie koncerty odbywają się w Amfiteatrze w Parku Miejskim im. F. Kachla.


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.