Wiadomości z Bytomia

Trwają zapisy na IV Bieg Przełajowy

  • Dodano: 2018-04-23 09:30

Już 9 maja w Bytomiu rozpoczną się IV Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Do udziału w zawodach w roku poprzednim zgłosiło się ponad 250 biegaczy, w tym mundurowi oraz pracownicy cywilni. Zapraszamy wszystkich miłośników biegania do Dolomitów Sportowej Doliny.

2 maja przypada 26 rocznica tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Co roku, w rocznicę jego śmierci policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem.

Kolejny rok pamięć naszego kolegi będziemy czcić szczególnie – wojewódzkimi mistrzostwami w biegu przełajowym. Organizatorem zawodów jest Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia.

Zawody odbędą się 9 maja w Dolomitach Sportowej Dolinie w Bytomiu przy ul. Blachówka. Bieg rozpocznie się o godz. 11.30. W zawodach mogą uczestniczyć funkcjonariusze służb mundurowych oraz pracownicy cywilni. Dla osób nie związanych ze służbami mundurowymi przewidziano kategorię OPEN. Limit obowiązujący to 250 uczestników ze służb mundurowych oraz 50 w kategorii OPEN.

Trasa dla kobiet i mężczyzn wynosi około 9 km, poprowadzona została drogami gruntowymi, w tym przez rezerwat przyrody Segiet. Zwycięzcy zawodów otrzymają pamiątkowe puchary i dyplomy. Dla każdego, kto ukończy bieg, przewidziano pamiątkowy medal.

Uczestnicy biegu mogą zakupić pamiątkową koszulkę za kwotę 20 zł. Zakupu można dokonać wyłącznie podczas rejestracji uczestnictwa w biegu.

Artystyczną oprawę imprezy zapewni Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Zapisy wyłącznie na stronie www.zmierzymyczas.pl

Istotną zmianą wprowadzoną przez organizatorów, która jest warunkiem startu policjanta w zawodach jest brak przeciwwskazań lekarskich i aktualne badanie profilaktyczne (kserokopię aktualnych badań profilaktycznych zawodnik zobowiązany jest udostępnić w trakcie weryfikacji przed startem do wglądu organizatora pod rygorem niedopuszczenia do zawodów).

ZAPISY KOŃCZĄ SIĘ 02 MAJA 2018 r I PO TYM TERMINIE NIE PRZEWIDUJEMY DODATKOWYCH ZGŁOSZEŃ.

Regulamin

Trwają zapisy na IV Bieg Przełajowy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.