Wiadomości z Bytomia

Triumfalne zakończenie sezonu dla Bytomskiej Akademii Boksu

  • Dodano: 2024-06-21 12:45

W środę, 19 czerwca w Hali na Skarpie na zakończenie sezonu pięściarskiego prezydent Mariusz Wołosz złożył gratulacje zawodnikom oraz trenerom Bytomskiej Akademii Boksu. To był bardzo udany sezon dla klubu. 19-letni Nikolas Pawlik kapitalnie spisał się wśród seniorów, pokonując m.in. Jakuba Słomińskiego, 15-krotnego mistrza Polski oraz był najlepszym zawodnikiem prestiżowego Memoriału Leszka Błażyńskiego. Oliwier Szot, podobnie jak Pawlik, znalazł się w gronie najzdolniejszych polskich pięściarzy. Duży postęp zanotowali Szymon Jakowienko, Filip Jóźwiak, Szymon Ostrowicki oraz Maja Krzemińska.

W listopadzie ubiegłego roku Nikolas Pawlik zrobił furorę podczas XVII Memoriału Leszka Błażyńskiego. W Teatrze Rozbark wśród juniorów pokonał dwóch zagranicznych rywali oraz został wybrany najlepszym pięściarzem prestiżowego turnieju i otrzymał okazały puchar.

Pokonał 15-krotnego mistrza

W styczniu tego roku w muszej (do 51 kg) stoczył kapitalny pojedynek podczas gali Suzuki Boxing Night w Rypinie z Jakubem Słomińskim, brązowym medalistą mistrzostw Europy oraz 15-krotnym mistrzem Polski w różnych kategoriach wiekowych. Pawlik wygrał 2:1. Podczas kolejnej gali Suzuki Boxing Night zawodnik Bytomskiej Akademii wygrał jednogłośnie z Azerem Masudą Yusifzadą, medalistą młodzieżowych mistrzostw świata. Wystąpił także w Tajlandii w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich. Tam jednak przegrał w 1/16 finału z Huthaifą Eshishem z Jordanii.

Efektowny nokaut

Oliwier Szot w efektownym stylu znokautował Jamie Longa podczas kwietniego meczu w Łomży Polska – Irlandia, a wcześniej wywalczył młodzieżowe mistrzostwo Polski (U23), mistrzostwo Śląska oraz brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów. Szot, podobnie jak Pawlik, znalazł się w gronie najzdolniejszych polskich pięściarzy.

Top na Górnym Śląsku

To był także bardzo dobry sezon dla Filipa Jóźwiaka, który w Śremie został wicemistrzem Polski Młodzików, wygrał turniej o Puchar Siewierza, zawody w Jastrzębiu-Zdroju i w Myszkowie oraz zdobył srebrny medal w mistrzostwach Śląska.

W mistrzostwach Śląska, które odbyły się w Bielsku-Białej zawodnicy Akademii wywalczyli 12 medali, a poza wspomnianym wcześniej Szotem, złoto zdobyli młodzik Franciszek Wójcik i junior Szymon Jakowienko. W klasyfikacji generalnej mężczyzn bytomianie uplasowali się na 4. miejscu na 32 drużyny.

Pierwsze miejsce w Memoriale

W międzynarodowym XVII Memoriale Leszka Błażyńskiego poza Pawlikiem złote medale zdobyli także Dawid Del, Szymon Jakowienko i Szymon Ostrowicki, a Bytomska Akademia Boksu w klasyfikacji generalnej zajęła pierwsze miejsce. W trakcie turnieju podczas kilku walk w narożniku stał prezydent Mariusz Wołosz, który ma uprawnienia trenerskie.

Wspomniany Ostrowicki wywalczył także brązowy medal w Pucharze Polski kadetów w Ciechocinku. Z kolei Maja Krzemińska w maju została uznana najlepszą zawodniczką IX Turnieju Bokserskiego im. Tadeusza Wijasa i otrzymała Puchar od Laury Grzyb, mistrzyni Europy. Postępy zrobił też Fabian Winiarski. Młody zawodnik w maju po dwóch wygranych pojedynkach dotarł do finału Międzynarodowego Turnieju o Czarne Diamenty w Myszkowie i uplasował się ostatecznie na drugim miejscu.

Prezydent Mariusz Wołosz pogratulował także trenerom, którzy pracują w Bytomskiej Akademii Boksu. O rozwój klubu dbają Sylwester Klasa, Arkadiusz Sikora, Rafał Sikora, Tomasz Kurzaj i Marian Łagocki. W spotkaniu uczestniczył także prezes BAB Damian Jonak.

Triumfalne zakończenie sezonu dla Bytomskiej Akademii Boksu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również