Wiadomości z Bytomia

Strażacki Konkurs Plastyczny rozstrzygnięty [FOTO]

  • Dodano: 2024-01-31 11:45

W poniedziałek, 29 stycznia w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu rozstrzygnięto Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny na etapie powiatowym, na które wpłynęły aż 92 prace.

Rozstrzygnięto Strażacki Konkurs Plastyczny

Uczestnicy konkursu mogli stosować najróżniejsze techniki przedstawiając własne wyobrażenia udziału straży pożarnych w działalności m.in. edukacyjnej, kulturalnej, historycznej, wychowawczej, prewencyjnej. Tematyka konkursu obejmowała udział straży pożarnych w działaniach związanych np. z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Prace były oceniane etapowo na poziomie miejskim/powiatowym, wojewódzkim i centralnym w pięciu grupach wiekowych. W tym roku do konkursu w Bytomiu wpłynęło 92 prace, które zostały ocenione w trzech grupach wiekowych.

Komisja w składzie kpt. Rafał Borzek, Barbara Freier-Pniok i Grzegorz Sojka oceniając prace plastyczne wzięła pod uwagę samodzielność ich wykonania, walory artystyczne i estetyczne, a także pomysłowość i oryginalność w zakresie przedstawienia tematu.

Wyniki konkursu I grupa- przedszkola

1. miejsce Julia Książek - PM nr 49, 2. miejsce Michalina Lisoń - PM nr 49. 3. miejsce Filip Mazur - PM nr 44 i Alicja Bartosik - PM nr 58

II grupa - klasy I-IV

1. miejsce Nadia Rapacz - SP nr 9, 2. miejsce Franciszek Grabka - SP nr 36, 3. miejsce Emilia Boucek - SP nr 4

III grupa - klasy V-VIII

1. miejsce Aleksandra Zdziebko - SP nr 16, 2. miejsce Maria Zygmunt - SP nr 4, 3. miejsce Julia Stachulec - SP nr 4

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również