Wiadomości z Bytomia

Solowo i kameralnie na gitarze. Koncert "Przyjaciele dla Kuby" za nami

  • Dodano: 2023-06-14 06:30, aktualizacja: 2023-06-13 15:48

„Przyjaciele dla Kuby” - pod takim hasłem w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej odbył się w poniedziałek/12 czerwca/ koncert charytatywny dla Jakuba Morozińskiego, młodego gitarzysty, który choruje na stwardnienie rozsiane.

Tego dnia na scenie przy ul. Moniuszki 17, wystąpili muzycy z kręgu muzyki gitarowej, którzy zaprezentowali utwory solowe oraz kameralne. Podczas koncertu publiczność usłyszała występ światowej sławy gitarzysty klasycznego Marcina Dylli, a także kameralnych zespołów m.in.: Wieczorek Guitar Trio, BBC Guitar Trio,  Sonus Guitar Trio i Kupińscy Guitar Duo.

W programie koncertu znalazły się też kompozycje w wykonaniu Przemysława Religi (gitara),  Damiana Markowicza (akordeon), Marka Nosala (gitara) oraz duetu Jana Kudełki (gitara) oraz Ireny Kalinowskiej-Grohs (skrzypce).

Jak pomóc Jakubowi Morozińskiemu?

Jakub ma 24 lata. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary klasycznej. Z muzyką związany jest od 7 roku życia kiedy to rozpoczął swoją edukację w bytomskiej szkole muzycznej.

Jego dorobek artystyczny to liczne nagrody, wyróżnienia oraz najwyższe lokaty na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych. Za swoje osiągnięcia otrzymywał wielokrotnie Stypendia Ministra Kultury oraz Prezydenta Miasta Bytomia.

Pod koniec listopada 2022 roku dostał diagnozę - stwardnienie rozsiane. Choroba uniemożliwia mu normalne życie, a także dalszą i stabilną grę na instrumencie. Dzięki rehabilitacji i lekom jest w stanie spowolnić rozwój choroby i tym samym wrócić do gry na gitarze.

Więcej informacji o tym, jak pomóc Jakubowi, można znaleźć na stronie fundacji Dobro Powraca.

koncert przyjaciele dla kuby

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również