Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Rozlicz się ze środowiskiem

  • Dodano: 2015-03-27 07:45, aktualizacja: 2017-07-05 12:19
W najbliższy wtorek, 31 marca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu odbędzie się konferencja szkoleniowa skierowana do przedsiębiorców, których działalność ma wpływ na środowisko naturalne. 
 
Podmioty składujące odpady, pobierające wodę powierzchniową i podziemną, wprowadzające ścieki do wód lub do ziemi oraz emitujące gazy  pyły do powierza, mają obowiązek rozliczyć się z Urzędem Marszałkowskim. 
 
By dowiedzieć się jak sprawnie i bezproblemowo wywiązać się z nałożonych przez prawo obowiązków, warto wziąć udział w konferencji, podczas której przeprowadzony zostanie instruktaż obsługi programu „Ekopłatnik”, umożliwiającego nieodpłatne sporządzanie wykazów o zakresie korzystania ze środowiska i wysokości opłat.
 
Wykłady poprowadzą eksperci i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, którzy przybliżą złożoną problematykę opłat środowiskowych, ponoszonych przez pracodawców, jak i jednostki samorządowe. 
 
W celu rejestracji, należy do 30 marca wysłać e-mail na: ze@um.bytom.pl. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod nr tel.: 32 283 63 39. Spotkanie rozpocznie się o 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2. 
 
Konferencję zorganizowano z inicjatywy Barbary Dziuk, Radnej Sejmiku Województwa Śląskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.