Wiadomości z Bytomia

Romantycznie na bytomskim Rynku. Za nami kolejne w sezonie BCKino

  • Dodano: 2023-07-17 08:30, aktualizacja: 2023-07-16 12:50

Bytomscy fani wielkiego ekranu spotkali się w piątek 14 lipca na bytomskim Rynku, aby z uśmiechem zakończyć dzień. Bytomskie Centrum Kultury w ramach plenerowego BCKina wyświetliło na Rynku romantyczną komedię „Najgorszy człowiek na świecie”. To kolejna projekcja trwającego od początku lipca projektu Bytomskiego Centrum Kultury.

Film w reżyserii Joachima Triera ma na koncie wiele nominacji i nagród. Nominowany był był m.in. dwukrotnie do Oscara i nagrody BAFTA, a Renate Reinsve zdobyła dla najlepszej aktorki Złotą Palmę w Cannes.

BCKino przyciąga tłumy na bytomski rynek

Już za tydzień 21 lipca na placu Karin Stanek wyświetlony zostanie film ściśle związany z Bytomiem - „Lombard”. Ekranizacja Łukasza Kowalskiego opowiada o parze bytomian prowadzących prawdopodobnie największy w Europie lombard. Zdobywca 6 filmowych nagród, w tym tegorocznego Orła za najlepszy film dokumentalny. W programie znajdują się jeszcze takie pozycje jak: „Hazardzista” w reżyserii Paula Schradera, kryminalna komedia „Maskarada”, „Jeźdźcy sprawiedliwości”, „Kłamstewko” czy „Sokół z masłem orzechowym”.

Filmy wyświetlane będą w każdy wakacyjny piątek. BCKino plenerowe zawita do Suchej Góry, Miechowic, Śródmieścia oraz Szombierek. Bilety w cenie 5 złotych dostępne są na stronie Beceku, w kasach Beceku oraz na miejscu przed samym wydarzeniem. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych miejsce seansu może się zmienić lub zostanie odwołane.

Szczegóły BCKina plenerowego na stronie Bytomskiego Centrum Kultury. Organizatorem wydarzenia jest Bytomskie Centrum Kultury przy współpracy z miastem, a głównym sponsorem jest firma FCC Polska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również