Wiadomości z Bytomia

Prezydent Bytomia wziął udział w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich

  • Dodano: 2023-03-13 10:30, aktualizacja: 2023-03-21 10:49

W dniach 9-10 marca w Łodzi odbyło się 46. Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich. Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz wziął udział m.in. w dyskusji związanej z transformacją energetyczną.

W Centrum konferencyjno-szkoleniowym w Łodzi pierwszy dzień obrad był poświęcony m.in. sprawom statutowym oraz realizowanych i planowanych projektach i pracach legislacyjnych. Omówiono szczegółowo finanse miast w ujęciu wykonania w grudniu 2022 roku i planu na obecny rok. Delegaci z miast jednogłośnie przyjęli sprawozdania zarządu z działalności Związku oraz sprawozdanie finansowe oraz uchwalili budżet ZMP na obecny rok.

Prezydent Bytomia wziął udział w Zgromadzeniu Ogólnym ZMP

W piątek, 10 marca uczestnicy dyskutowali o priorytetowych obecnie dla miast problemach związanymi z transformacją energetyczną i kwestiach dotyczących usamodzielnienia się gospodarki miejskiej w zakresie lokalnej energetyki.

Związek Miast Polskich to najstarsza polska organizacja samorządowa o tradycji sięgającej czasów II Rzeczpospolitej. Jest największą tego typu organizacją w Polsce, skupiającą ponad 350 miast, w których mieszka ponad 78 procent miejskiej ludności kraju. ZMP jest stowarzyszeniem miast, mającym na celu wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz dążenie do gospodarczego i społeczno-kulturalnego rozwoju miast polskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również