Wiadomości z Bytomia

Prezydent Bytomia apeluje do Fortum SA o odroczenie podwyżki za ciepło

  • Dodano: 2020-04-21 08:00, aktualizacja: 2020-04-21 08:12

Prezydent Mariusz Wołosz zwrócił się do zarządu Fortum Silesia SA o ponowne przeanalizowanie wprowadzenia nowej taryfy za ciepło, a także zaapelował o możliwość jej odroczenia do czasu powrotu gospodarki na normalne tory.

Mając świadomość jak olbrzymi wpływ na sytuację ekonomiczną przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych ma trwający stan epidemii, zaapelowałem do władz spółki, by rozważyły przesuniecie decyzji o zmianie ceny za ciepło - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy,  że  w sprawie około 11% podwyżki za energię cieplną o interwencję i podjęcie wspólnych działań mających na celu wycofanie się lub jej odroczenie, zwróciły się do władz miasta bytomskie spółdzielnie mieszkaniowe, m.in. Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa, SM Miechowice.

W piśmie Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej do prezydenta czytamy: 

W czasie, kiedy cały kraj boryka się ze skutkami ekonomicznymi pandemii, tak wysoka podwyżka taryfy wydaje się posunięciem nie do zaakceptowania.

W tej trudnej sytuacji mówimy jednym głosem z bytomskimi spółdzielcami i choć nie jesteśmy stroną w sprawie, wierzymy, że nasz apel  skłoni dostawców do minimalizowania obciążeń, a nie ich zwiększania zwłaszcza teraz, gdy tysiące ludzi mierzy się z ryzykiem utraty źródeł dochodu - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również