Wiadomości z Bytomia

Prezydenci Bytomia na rowerach elektrycznych

  • Dodano: 2020-06-26 06:45, aktualizacja: 2020-06-26 07:03

W ramach realizowanego przez GZM programu Metropolia przyjazna rowerom do Bytomia trafiło 10 rowerów elektrycznych, które służą już funkcjonariuszom Straży Miejskiej oraz urzędnikom.

Wczoraj (25 czerwca) rower przetestował prezydent Mariusz Wołosz

Od początku swojej kadencji staram się być jak najbliżej spraw bytomian i  wiem, że nie można tego osiągnąć nie wychodząc zza biurka - mówi prezydent Mariusz Wołosz. Świetnym sposobem na zobaczenie Bytomia  z innej perspektywy, jest właśnie ta z rowerowego siodełka.

W przejeździe po mieście udział wzięli także wiceprezydenci Michał Bieda, Adam Fras, sekretarz Mirosław Luks, a także przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz oficer rowerowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Paweł Wittich.

Przypomnijmy, ze przekazane w lutym rowery firmy Geobike, z baterią litowo-jonową o pojemności 500 Wh, posiadają wspomaganie elektryczne, które pozwala na jednym ładowaniu przejechać ok. 60 km. Wyposażone są też w pojemne sakwy i zapięcia w formie blokady. Co ważne, rowery te mają pełne błotniki, które pozwalają na podróżowanie w wyprostowanej pozycji w oficjalnym stroju.

Nasze miasto od lat głośno mówi o tym, że rower jest równorzędnym środkiem transportu. Rowery nie tylko ułatwiają nam pracę, ale też pozwalają spojrzeć z bliska na tematy związane z komunikacją miejską czy realizowanymi oraz planowanymi modernizacjami dróg – mówi prezydent Mariusz Wołosz. 

Warto dodać, że pięć rowerów trafiło do funkcjonariuszy Straży Miejskiej

Jednoślady ułatwią im sprawne przemieszczanie się, zwłaszcza w miejscach, gdzie wjazd samochodu jest utrudniony, czy wręcz niemożliwy. Metropolia zakupiła ogółem 230 rowerów, które trafiły do do 41 miast i gmin.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.