Wiadomości z Bytomia

Praca bytomskiej artystki na międzynarodowej wystawie

  • Dodano: 2020-12-02 07:30, aktualizacja: 2020-12-01 19:36

Aleksandra Herisz zakwalifikowała się do wystawy online na Międzynarodowym Biennale Miniatury BiAMT w Rumunii - projektu dla artystów zajmujących się tkaniną artystyczną.

Wystawa online ruszyła 26 listopada i wtedy też ogłoszono 7 laureatów nagród i 20 nominacji, wśród których znalazła się praca artystki "Blossom"

Prace artystki z Bytomia będzie można zobaczyć także na jednym z najbardziej znanych biennale sztuki włókna From Lausanne to Beijing, które jest kontynuacją Międzynarodowego Biennale Tkaniny w Lozannie.

Aleksandra Herisz znalazła się wśród 12 artystów z Polski zakwalifikowanych do tego prestiżowego wydarzenia. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wystawa odbywa się tylko w formule online. Warto dodać, że na biennale wpłynęło 1000 zgłoszeń z 54 państw, a do wystawy wybrano ostatecznie 194 prace, w tym pracę  "Znak" autorstwa bytomskiej artystki.

Aleksandra Herisz jest plastyczką, zajmująca się witrażem, tkaniną i wikliną. Od lat związana jest z Wolnym Stowarzyszeniem Zielonych Artystów oraz Młodzieżowym Domem Kultury nr 1, gdzie w arkana pracy z tkanina wprowadza młodzież zafascynowaną rękodziełem. Jest także kuratorką Międzynarodowego Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej "Sileziany".

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.