Wiadomości z Bytomia

Praca bytomskiej artystki na międzynarodowej wystawie

  • Dodano: 2020-12-02 07:30, aktualizacja: 2020-12-01 19:36

Aleksandra Herisz zakwalifikowała się do wystawy online na Międzynarodowym Biennale Miniatury BiAMT w Rumunii - projektu dla artystów zajmujących się tkaniną artystyczną.

Wystawa online ruszyła 26 listopada i wtedy też ogłoszono 7 laureatów nagród i 20 nominacji, wśród których znalazła się praca artystki "Blossom"

Prace artystki z Bytomia będzie można zobaczyć także na jednym z najbardziej znanych biennale sztuki włókna From Lausanne to Beijing, które jest kontynuacją Międzynarodowego Biennale Tkaniny w Lozannie.

Aleksandra Herisz znalazła się wśród 12 artystów z Polski zakwalifikowanych do tego prestiżowego wydarzenia. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wystawa odbywa się tylko w formule online. Warto dodać, że na biennale wpłynęło 1000 zgłoszeń z 54 państw, a do wystawy wybrano ostatecznie 194 prace, w tym pracę  "Znak" autorstwa bytomskiej artystki.

Aleksandra Herisz jest plastyczką, zajmująca się witrażem, tkaniną i wikliną. Od lat związana jest z Wolnym Stowarzyszeniem Zielonych Artystów oraz Młodzieżowym Domem Kultury nr 1, gdzie w arkana pracy z tkanina wprowadza młodzież zafascynowaną rękodziełem. Jest także kuratorką Międzynarodowego Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej "Sileziany".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również