Wiadomości z Bytomia

Poznaliśmy Bytomiankę Lata

  • Dodano: 2018-08-30 09:45

Wrażliwa kobieta, zdolna i pracowita nauczycielka oraz rozśpiewana dusza – Małgorzata Nowak otrzymała tytuł Bytomianki Lata 2018 przyznawany przez Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych.

Laureatka urodziła się w Bytomiu, gdzie ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu. Następnie kształciła się w Kolegium Nauczycielskim i na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna na Uniwersytecie Śląskim. Od prawie dwudziestu lat pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu.

Jak czytamy w rekomendacji: Poza swoją pracą podejmuje szereg działań o charakterze lokalnym, angażuje się w pomoc chorym, potrzebującym dzieciom - była współorganizatorką m.in. koncertu charytatywnego na rzecz Patryka „Spełniamy dziecięce marzenia” w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, podczas którego również śpiewała. W kolejnych latach przygotowała uczennice do udziału w koncercie charytatywnym w Bytomskim Centrum Kultury, prowadziła koncert charytatywny „Kolędowanie na Zakątku – Anioły dla Damiana” (...) oraz była pomysłodawczynią zorganizowania jarmarku oraz koncertu na rzecz chorego ucznia.

Małgorzata Nowak bierze czynny udział w życiu szkoły: współorganizuje szkolne festyny, prowadzi zajęcia teatralne dla najmłodszych oraz nauczycieli, współorganizuje Miejski Konkurs Teatralny „Teatromania dla najmłodszych” oraz coroczne konkursy recytatorskie,  kolęd i pastorałek oraz mini placyback show. Odnosi również liczne sukcesy przygotowując swoich podopiecznych do konkursów zarówno na szczeblu miejskim jak i ogólnopolskim.

Podczas uroczystej gali mogliśmy zobaczyć jej podopiecznych, którzy na scenie Teatru Rozbark zaprezentowali swoje umiejętności. Dla zgromadzonych gości zaśpiewały: Kinga Gwóźdź, Martyna Pukocz, Danusia Ungier, Daniel Nowak oraz sama laureatka tytułu Bytomianki Lata.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również