Wiadomości z Bytomia

Polonia Bytom zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom

• Dodano: 2022-11-10 06:15, aktualizacja: 2022-11-09 19:07

Piłkarze Polonii Bytom w derbach Bytomia pokonali we wtorek 8 listopada Szombierki Bytom 2:0 i wywalczyli Puchar Polski na szczeblu podokręgu Bytom.

Zwycięstwo daje przepustkę niebiesko-czerwonym do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Tam już najlepszy zespół awansuje do rozgrywek ogólnokrajowych, gdzie będzie możliwość gry z drużynami I ligi oraz Ekstraklasy.

Sukces Polonii Bytom. Klub zdobywcą Pucharu Polski w podokręgu Bytom

We wczorajszym meczu po pierwszej połowie był bezbramkowy remis. Drugą część spotkania dobrze rozpoczęli Poloniści, którzy za sprawą Tomasza Gajdy wyszli na prowadzenie 1:0 w 57. minucie meczu. Na 2:0 podwyższył w 77. minucie spotkania Ruslan Zubkov, ustalając tym samym wyniki spotkania.

Warto dodać, że Polonia Bytom po raz drugi z rzędu wywalczyła Puchar Polski na szczeblu podokręgu Bytom. Wiosną 2023 roku niebiesko-czerwoni rozpoczną zmagania o to trofeum na etapie wojewódzkim.