Wiadomości z Bytomia

Policyjny dozór dla pijanych rodziców

  • Dodano: 2018-06-06 07:45, aktualizacja: 2018-06-06 05:41

Ponad 2 promile alkoholu mieli rodzice miesięcznego chłopca oraz jego 11-letniego brata. Bytomianie w wieku 36 i 33 lat po pijanemu zajmowali się dziećmi.

Chłopcy trafili pod opiekę najbliższej rodziny. Bytomianie usłyszeli już zarzuty. Prokurator objął ich policyjnym dozorem. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi im do 5 lat więzienia.

Wieczorem bytomski policjant wspólnie z pracownikiem socjalnym interweniowali w ramach prowadzonego od kilku lat w Bytomiu programu „Prawo ochronnym parasolem dziecka”. Patrol ten przyjechał do mieszkania przy ul. Elsnera. Jako pierwsi na miejsce przyjechali mundurowi z komisariatu w Miechowicach. Stróży prawa wezwała 36-letnia kobieta. Bytomianka powiadomiła stróży prawa, że jej 33-letni partner się awanturował. Mundurowi stwierdzili, że zgłaszająca i jej partner są pijani a w mieszkaniu jest małe dziecko. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej 2 a u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że w mieszkaniu z pijanymi rodzicami był miesięczny chłopczyk oraz 11-latek. Dzieci trafiły pod opiekę osób najbliższych, natomiast rodzice do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu bytomianie usłyszeli zarzuty. Prokurator objął ich policyjnym dozorem. Grozi im teraz do 5 lat więzienia. Ponadto stróże prawa poinformują o zdarzeniu sąd rodzinny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również