Wiadomości z Bytomia

Policjanci ostrzegli seniorów przed oszustwami. Kolejna odsłona akcji "Bezpieczny Senior"

  • Dodano: 2023-02-17 07:00, aktualizacja: 2023-02-16 17:38

Dzielnicowi z drugiego komisariatu po raz kolejny w tym miesiącu uczestniczyli w spotkaniu z seniorami w ramach programu "Bezpieczny Senior". Tym razem spotkanie odbyło się w budynku przedszkola przy ulicy Prusa w Bytomiu.

Przedmiotem rozmowy był temat związany z oszustwami na tak zwanego policjanta, wnuczka, czy pracownika banku. Seniorzy mieli okazję dowiedzieć się, co robić, gdy zadzwoni oszust i jak nie dać się oszukać.

Seniorze, nie daj się oszukać

Dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Bytomiu po raz kolejny w tym miesiącu uczestniczyli w spotkaniu poświęconym bezpieczeństwu seniorów. Tym razem najważniejsze informacje dotyczące sposobu działania oszustów, którzy wykorzystują metodę na tak zwanego policjanta, wnuczka, czy pracownika banku emerytom przekazali aspirant Kamil Piotrowski, młodszy aspirant Grzegorz Kołaczek i sierżant Szymon Rosa.

Dzielnicowi przedstawili sytuacje, w jakich seniorzy najczęściej padają ofiarą złodziei oraz oszustów. Przypomnieli, że policjanci nigdy nie żądają od ludzi wypłacania i przekazywania pieniędzy i przestrzegali przed zbytnią ufnością wobec obcych oraz przed wpuszczaniem nieznanych osób do domu. Mundurowi radzili, co należy zrobić, gdy zadzwoni oszust i jak postąpić, aby nie dać się zmanipulować i zostać oszukanym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również