Wiadomości z Bytomia

Podwórko Talentów rośnie w oczach

  • Dodano: 2020-09-24 14:45, aktualizacja: 2020-09-24 17:10

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 46 im. Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego przy ul. Prusa, trwa budowa Podwórka Talentów Nivea 2020, które bytomska placówka wygrała w internetowym głosowaniu. Dzieci zacierają ręce, bo wielkie otwarcie zaplanowano już w połowie października.

Przypomnijmy, że dzięki ogromnej mobilizacji uczniów, rodziców, nauczycieli, całej społeczności lokalnej oraz rzeszy bytomskich internautów udało się zebrać ponad 8 tysięcy głosów. Dzięki temu bytomska szkoła znalazła się gronie 20 polskich szkół, w których powstają nowoczesne place zabaw.

Bardzo się cieszymy, bo podwórko talentów będzie miejscem łączącym naukę z zabawą, dzięki specjalnie zaprojektowanym, nowoczesnym sprzętom. Chcę jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy oddając swój głos przyczynili się do powstania tego wyjątkowego podwórka - mówi Wioletta Kapela, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 46.

Plac zabaw będzie się składał z trzech stref: sportowej, naukowej oraz artystycznej. Młodych entuzjastów kosmosu, zapewne ucieszy planetarium, specjalny naukowy rowerek, zegar słoneczny i naukowa piaskownica. W części sportowej instalowane są już urządzenia do balansowania, ścianka wspinaczkowa, huśtawka „bocianie gniazdo”, gra twister oraz gra skok w dal, kapsle i trampolina. Trzecia część przeznaczona będzie dla artystów, a w niej znajdą się: tablice muzyczne z bębnami, teatrzyk oraz tuba do rozmawiania dla 6 osób.

Widząc postęp prac, nie możemy się doczekać ich końca. A cieszymy się tym bardziej, że nie jest to taki zwykły plac zabaw, ale miejsce, w którym dzieci będą mogły kreatywnie spędzać czas. Radość jest tym większa, że to dzieci o niego walczyły i jest to ich ogromy sukces - mówi pani Justyna, mama uczennicy SP nr 46.

Podwórko Talentów rośnie w oczach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.